همشهری آنلاین: راننده‌های تاکسی در پایتخت اسپانیا با مسدودکردن خیابان‌های پایتخت خواهان اجرای قوانین محکم‌تری علیه شرکت‌های تاکسی اینترنتی شدند.

درگیری پلیس ضدشورش اسپانیا با رانندگان معترض تاکسی در مادرید

صدها تن از رانندگان تاکسی با مسدود کردن خیابان‌های مهم پایتخت اسپانیا خواستار وضع قوانین سخت و محکم تر علیه شرکت اوبر و دیگر تاکسی‌های اینترنتی شدند.

پلیس ضدشورش پس از ساعت‌ها موفق شد رانندگان تاکسی خشمگین را متفرق کند. رانندگان تاکسی شهر مادرید اعتراضات خود را از هفته گذشته آغاز کردند.

پنج روز پیش نیز پلیس ضد شورش اسپانیا با رانندگان معترض تاکسی در مادرید درگیر شده بود. این رانندگان تاکسی یکی از مهم ترین بزرگراه های شهر را مسدود کرده بودند.

راننده های تاکسی مادرید می گویند به دلیل پرداخت ناچیز مالیات توسط راننده تاکسی های اینترنتی آنها قیمت های بسیار پایین به مشتری ها می دهند و به همین دلیل تاکسی های پایتخت توان رقابت با آنها را ندارند. رانندگان می گویند که تا زمانی که مقامات منطقه‌ ای مادرید راه‌ حل مناسبی شبیه به آنچه در بارسلونا در جریان است ارائه کنند، به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

این اعتراضات در حالی است که از ماه سپتامبر دولت اسپانیا از شرکت های بزرگ تاکسی‌های اینترنتی خواسته است تا تعداد خودروها و رانندگان را محدودتر کنند؛ با این حال راننده‌های تاکسی مادرید همچنان خواهان اجرای قوانین محکم‌تری علیه شرکت‌های تاکسی‌های اینترنتی هستند.

راننده‌های تاکسی در بارسلونا، دومین شهر مهم و پرجمعیت اسپانیا هفته گذشته به اعتصاب چند روزه و اعتراضات خیابانی پایان دادند.

دولت منطقه‌ای کاتالونیا تحت فشار اعتصاب یک هفته‌ای در بارسلونا، کاربران اَپ‌های اوبر و کبیفای را مجبور کرده است، سرویس تاکسی خود را بلافاصله برای مسافران ارائه ندهد و یکساعت فاصله بین زمان درخواست و ارائه سرویس پیش بینی شود تا امنیت شغلی رانندگان تاکسی افزایش یابد.

کد خبر 430082

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =