همشهری آنلاین: فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: راهبرد کلی عملیاتی در نیروهای مسلح که از طریق سلسله مراتب به ما ابلاغ شده است، از حالت تهدید محور و اداره تدافعی رزمایش ها به حالت هدف محور و تهاجمی تغییر پیدا کرده است.

کیومرث حیدری

به گزارش فارس، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری و در تشریح اهداف و اقدامات انجام شده در رزمایش «اقتدار۹۷» نزاجا، اظهار داشت: این رزمایش تفاوت های محسوس و معناداری با رزمایش های قبلی داشت و در آن از ۲ رویکرد مهم رونمایی کردیم.

وی افزود: اولین رویداد تحول و تغییر ساختاری در نیروی زمینی ارتش بود که بنابر منویات فرمانده معظم کل قوا در نیروی زمینی به وجود آمد و در این رزمایش در عمل این تحولات و تغییرات را مورد آزمایش و ارزیابی قرار دادیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش رویکرد تهاجمی را دیگر رویداد مهم در این رزمایش برشمرد و خاطرنشان کرد: راهبرد کلی عملیاتی در نیروهای مسلح که از طریق سلسله مراتب به ما ابلاغ شده است، از حالت تهدید محور و اداره تدافعی رزمایش ها به حالت هدف محور و تهاجمی تغییر پیدا کرده است.

امیر حیدری عنوان کرد: نیروی مسلحی که بخواهد هدف محور باشد و رویکرد خود را مبتنی بر آفند طراحی کند باید پیش زمینه های آن را هم فراهم کند.

وی با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش از یگان‌های سنتی گذشته عبور کرده و به نیروهای واکنش سریع و تیپ های متحرک هجومی و یگان های متحرک مکانیزه تغییر یافته است، اظهار داشت: نیروهای مسلح برای دفاع از میهن اسلامی نیاز به رویکرد نامتقارن ندارند و به مرحله ای رسیده ایم که می توانیم با رویکرد خوب آفندی از میهن و نظام دفاع کنیم.

کد خبر 429870

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار