همشهری آنلاین: مرکز مدیریت راه‌های کشور محدودیت و ممنوعیت‌های ترافیکی در برخی از محورهای برون شهری در بازه زمانی سوم تا ششم بهمن را اعلام کرد که از ساعت ۱۲ ظهر امروز، ۳ دی به اجرا گذاشته شد.

پليس راهور

به گزارش ایرنا، تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه (۳بهمن) تا ساعت ۶ صبح روز شنبه (۶ بهمن) از محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران- سمنان- مشهد و بالعکس ممنوع است اما تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک منعی ندارد.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۲۴ روز جمعه (۵ بهمن ماه) از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج بصورت یکطرفه انجام می شود.
رفت وآمد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج - چالوس و بالعکس و تردد تریلرها از جاده هراز همچنان ممنوع است.
همچنین آمد و شد همه کامیون‌ها و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز چهارشنبه (۳بهمن) و همچنین از ساعت ۸ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و جمعه این هفته از محور هراز ممنوع شده است.

  • ممنوعیت تردد بدلیل مداخلات جوی

محور رامیان- اولنگ- شاهرود واقع در استان‌های گلستان و سمنان و محور فرعی شمشک- دیزین، واقع در استان های البرز و تهران و محور پونل - خلخال واقع در استان گیلان تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
علاوه براین محور سی سخت - پادنا واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد و محور گنجنامه - تویسرکان واقع در استان همدان تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی بسته شده است.
محور سروآباد - پاوه، واقع در استان کردستان تا اطلاع بعدی به دلیل سیلاب و طغیان رودخانه و محور رویان - بلده (حدفاصل وازک تا بلده)، واقع در استان مازندران، تا اطلاع بعدی، به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
محور رامهرمز - بهبهان (مسیر برگشت)، واقع در استان خوزستان نیز به دلیل نبود ایمنی کافی تا اطلاع بعدی همچنان مسدود شده است.

براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی و سامانه‌ های تردد شمار اکنون به ‌استثنای محورهای بسته شده، ‌ بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و رفت و آمد در آنها جریان دارد.

شبانه ‌روز گذشته، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲ هزار ۲۴۲ دستگاه تردد شمار فعال در محورهای برون‌ شهری، نسبت به روز قبل ۴.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۷.۱ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و کمترین رفت و آمد بین ساعات سه الی چهار بامداد صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع، می‌توانند ساعت‌های مناسب ‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

هموطنان می‌توانند برای دریافت آخرین وضعیت راه‌های کشور عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند و یا با شماره‌ تلفن‌های ۱۴۱ و ۸۸۹۲۵۲۵۲ تماس بگیرند.

کد خبر 429390

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار