همشهری آنلاین: رئیس پلیس فتا استان البرز از نظارت ویژه بر سایت‌های فروش اجناس دست دوم مشکوک خبر داد و به شهروندان توصیه کرد: هنگام مراجعه به این سایت‌ها از احراز هویت افرادی که با آن‌ها قرار است مبادلات مالی انجام دهید، مطمئن شوید.

خرید آنلاین

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سرهنگ محمد اقبالی رئیس پلیس فتا استان البرز اظهار کرد: کاربران فضای مجازی باید در خرید کالاهای تبلیغ شده در فروشگاه‌های آنلاین دقت کافی داشته و اصالت کالا را حتماً مد نظرقراردهند.

وی با اشاره به اینکه خریداران اجناس هنگام خرید، فاکتور و جعبه کالا را مطالبه کنند ضمن آنکه سریال جعبه و نوع کالا باید یکی باشد، بیان داشت:به طور مثال برای خرید گوشی تلفن همراه باید شماره سریال جعبه و گوشی یکی بوده و اصالت کالا مشخص شود.

این مقام مسوول یادآورشد: متقاضیان خرید کالا دقت داشته باشند درصورت خرید کالا از این گونه سایت‌ها چنانچه سرقتی باشد به عنوان مالخر کالای سرقتی، متهم خواهند شد.

سرهنگ اقبالی گفت: با گسترش فضای مجازی عدهای فرصت طلب درشبکه‌های اجتماعی و برخی سایت‌ها اقدام به درج آگهی‌های کاذب برای فروش اجناس خود با هدف کلاهبرداری از مردم می‌کنند که پلیس فتا با همکاری دستگاه قضایی سایت‌های متخلف را شناسایی و برخورد قانونی خواهد کرد.

رئیس پلیس فتا استان البرز هشدار داد: برخی مواقع صاحبان فروشگاه‌ها به صورت غیرمجاز اقدام به عرضه محصولات دست دوم و بی کیفیت می‌کنند که کاربران را به سمت درگاه‌های جعلی سوق داده و مبادرت به سرقت اطلاعات بانکی و در نهایت اقدام به کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز می‌کنند.

این مقام انتظامی تاکید کرد: شهروندان از سایت‌هایی که دارای نماد الکترونیکی هستند اقدام به خرید کنند و هنگام پرداخت وجه از درگاه اصلی اقدام به تراکنش نمایند ضمن آنکه از پرداخت بیعانه درهر شرایطی پرهیز و به میزان کافی در خصوص اصالت و کیفیت کالا تحقیق کنند.

وی گفت: پلیس فتا از کلیه کاربران می‌خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبری مطلع گردند.

کد خبر 428721

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =