هشمهری آنلاین: عضو کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه کشور با بیان اینکه تاکنون این کمیته هیچ موردی را فیلتر نکرده است گفت: تصمیم‌ها در جای دیگری گرفته شده است.

فيلتر شد

محمد کاظمی در گفت و گو با  ایرنا با یادآوری این که جلسات کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه کشور از اواخر سال گذشته تاکنون برگزار نشده است، اظهار داشت: برگزار کننده جلسات این کمیته، دادستان کل کشور است و بر اساس قانون هر ۱۵ روز یک بار باید تشکیل شود ولی از سال گذشته این جلسات برگزار نشده است.

وی افزود: بنده و رمضانعلی سبحانی‌فر دیگر عضو این کمیته از مجلس این موضوع را کتبا به رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کردیم و وی نیز در این زمینه نامه‌ای به دادستان کل کشور نوشت و خواستار برگزاری جلسات این کمیته شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا اعضای این کارگروه به صورت آنلاین با یکدیگر در ارتباط هستند، گفت: خیر ما به صورت آنلاین در ارتباط نیستیم تا به حال تصمیمی نگرفته‌ایم که بخواهد به صورت آنلاین باشد.

کاظمی در مورد این که این کمیته در مورد فیلترینگ پیش از این تصمیم‌گیری نداشته است، گفت: هر گونه تصمیم‌گیری در مورد فیلترینگ باید برعهده این کمیته باشد ولی تاکنون این کمیته هیچ موردی را فیلتر نکرده است.

وی ادامه داد: همان طور که شاهد بودید در گذشته این کمیته هیچ نقش و تصمیم‌گیری در مورد فیلترینگ تلگرام نداشته و تصمیم‌ها در جای دیگر گرفته شده است.

کد خبر 428338

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار