همشهری آنلاین: برخی کاربران موبایل‌های سامسونگ گله دارند که اپلیکیشن فیسبوکی که در دستگاه نصب شده، حذف نمی‌شود و کاربر فقط می‌تواند آن را غیر فعال کند. این امر کاربران را نگران کرده است.

فیسبوک

به گزارش دیلی میل، بسیاری از صاحبان موبایل‌های سامسونگ نمی‌توانند اپلیکیشن فیسبوک را از روی دستگاه‌های خود حذف کنند.

 این افراد به دلیل نگرانی های مربوط به حفظ حریم شخصی سعی دارند اپلیکیشن فیسبوک را پاک کنند. به گفته کاربران شبکه‌های اجتماعی آنها فقط می توانند اپلیکیشن را غیرفعال کنند اما حذف کردن آن از دستگاه ممکن نیست.

برخی از دستگاه های مبتنی بر سیستم عامل اندروید در حالی برای فروش عرضه می شوند که از قبل اپلیکیشن فیس بوک روی آن نصب شده است. همین امر به ایجاد سوالاتی درباره معاملات بین دو شرکت منجر شده است.

«نیک وینک» عکاس با بررسی فروم‌های آنلاین متوجه شد که اپلیکیشن فیسبوک را روی برخی از موبایل‌های سامسونگ نمی‌توان پاک کرد. وینک در موبایل سامسونگ گلکسی S۸ از اپلیکیشن فیسبوک استفاده می کرد. او تصمیم گرفت اپلیکیشن خود را پاک کند اما متوجه شد این کار امکانپذیر نیست.

 سامسونگ در این باره به بلومبرگ اعلام کرده است گزینه‌ای برای غیرفعال کردن اپلیکیشن فیس بوک وجود دارد. با غیر فعال کردن این گزینه، اپلیکیشن از کار می‌افتد.

از سوی دیگر سخنگوی فیسبوک نیز به دیلی میل اعلام کرده است، نسخه غیرفعال شده اپلیکیشن در موبایل سامسونگ هیچگونه اطلاعاتی جمع آوری نمی کند و آنها را به فیسبوک نمی‌فرستد. به عبارت دیگر غیر فعال کردن دستگاه  مانند حذف آن است.

کد خبر 428014

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =