مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲
۰ نفر

همشهری آنلاین: یک مقام مسئول در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پی خبر استفاده از پارکبان در یکی از مناطق تهران با تکذیب آن گفت: اگر منطقه‌ای باشد که از پارکبان استفاده می‌کند، مرتکب تخلف شده است.

پاركبان

به گزارش ایرنا، از سه سال قبل حضور پارکبان‌ها در سطح شهر تهران ممنوع شد و شهرداری تهران در قالب طرحی با این شغل کاذب برخورد کرد. اما حالا بعد از گذشت این مدت، دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌وگویی با مهر، اعلام کرده است که پارکبان‌ها دوباره در منطقه‌ای از تهران مشغول به کار شده‌اند.

  • در یکی از مناطق تهران پارکبان استفاده می‌شود

محمدعلی کرونی، دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در گفت‌وگویی اظهار داشته بود: شاهد این مسئله هستیم که معاونت حمل و نقل و ترافیک در یکی از مناطق شهرداری تهران به صورت منطقه‌ای و بدون ارائه برنامه عملیاتی هماهنگ برای کل سطح شهر تهران، مناقصه‌ای در راستای واگذاری مکان‌های پارک حاشیه‌ای، آن هم در قالب قراردادهای غیرمکانیزه و به وسیله ثبت تصاویر توسط اپراتورهای انسانی برگزار کرده و پیمانکار را نیز انتخاب کرده است.

  • استفاده از پارکبان تخلف است

اما کامران اخباری معاون اجرایی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در واکنش به این خبر در مورد استفاده از پارکبان در یکی از مناطق تهران گفت: از پارکبان استفاده نمی‌کنیم و اگر منطقه‌ای باشد که از پارکبان استفاده می‌کند تخلف است. دوستان شورا به درستی گفتند و اگر ما هم ببینیم برخورد می‌کنیم، تا جایی هم که فهمیده‌ایم با متخلف برخورد کرده‌ایم.

وی افزود: مواردی هم که مشاهده کردیم این‌طور نبوده که کل منطقه را تحت پوشش قرار داده باشند، مثلا در یک خیابان دو نفر نیرو مشغول به کار بودند، این مسئله مصداق بارز دزدی است و برخورد آن با ضابط قضایی است. شهرداری مستقیم نمی‌تواند برخورد کند، پلیس نیروی انتظامی هم همکاری می‌کند. هر جا تخلف ببینیم به منطقه تذکر می‌دهیم و از طریق پلیس برخورد می‌شود. پارکبان در جایی راه‌اندازی نکرده‌ایم.

کد خبر 427047

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار