همشهری آنلاین: رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: بنا داریم از طرح‌های برگزیده‌ای که در استارت آپ اینترنت چیزها ارائه می‌شوند، برای رسیدن به نمونه اولیه حمایت کنیم.

استارت آپ های اینترنت چیزها حمایت می شوند
عباس زارعی رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در مراسم افتتاحیه استارت آپ ویکند اینترنت چیزها اظهار داشت: دانشگاه تهران در حال تدوین سند تحول دیجیتال است تا آن را در اختیار وزارت ارتباطات قرار دهد.
به گزارش مهر وی افزود: در تدوین این سند تحول، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، هماهنگی بخش های استارت آپی و یکپارچه کردن صنایع مختلف که در حوزه دیجیتال فعالیت می کنند را بر عهده دارد.
وی ادامه داد: قرار است سند تحول دیجیتال قوانینی در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سلامت و ... و هر آنچه را که مربوط به دیجیتال می‌شود به صورت یکپارچه تدوین کند.
زارعی تأکید کرد: در واقع این سند، یک سند سفید است که طراحی‌های صنعتی، فنی، حقوقی و ... که مربوط به دیجیتال می‌شود را شامل خواهد شد.
وی با بیان اینکه امروز قرار است تیم هایی با ایده‌های نو در حوزه دیجیتال با یکدیگر به رقابت بپردازند، گفت: ما آمادگی داریم از برترین تیم‌ها حمایت‌هایی در پارک علم و فناوری داشته باشیم.
رییس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰ تیم برای شرکت در این استارت آپ حضور یافته اند، تصریح کرد: در نهایت ۱۰ تیم رقابت می کنند و ۳ تیم برتر انتخاب می شوند.
زارعی خاطرنشان کرد: برای آنکه سه تیم برگزیده بعد از سه الی شش ماه به مرحله کسب و کار برسند و تولید محصول داشته باشند، آنها را از مشاوره تا کمک هزینه برای رسیدن به نمونه اولیه حمایت خواهیم کرد.
کد خبر 426203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار