همشهری آنلاین: قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی با این انتظار که توافق اخیر اوپک برای کاهش تولید در سال ۲۰۱۹ بازارها را تثبیت خواهد کرد افزایش یافت.

نفت

به گزارش ایسنا، بهای معاملات آتی نفت برنت با ۶۶ سنت یا معادل ۱.۱ درصد نسبت به قیمت نهایی روز سه‌شنبه، به ۶۰.۸۶ دلار در هر بشکه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا یک درصد نسبت به قیمت نهایی روز گذشته افزایش یافت و به ۵۲.۱۵ دلار در هر بشکه رسید.

به گفته تحلیلگران، تصمیم اخیر اوپک و متحدان این گروه شامل روسیه برای کاهش تولید به میزان ۱.۲ میلیون بشکه در روز احتمالا قیمت‌ها را تثبیت خواهد کرد، با این حال شمار متعددی از آنها معتقدند این توافق قیمت‌های نفت را چندان بالا نخواهد برد.

قیمت نفت در فاصله اول اکتبر تا زمان اعلام توافق اوپک یک سوم از ارزش خود را از دست داده است.

فریدون فشارکی از شرکت مشاوره FGE لندن در یادداشتی نوشت: توافق کاهش تولید اوپک برای کاهش سطح ذخایر در مدت سه ماه تا پایان سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ کافی نخواهد بود. در نتیجه قیمت‌ها احتمالا در محدوده ۵۵ تا ۶۰ دلار در هر بشکه برای برنت نوسان خواهد داشت.

بر اساس گزارش رویترز، آنچه که تاثیر توافق اوپک را تضعیف کرده، رشد تولید آمریکا است که به رکورد ۱۱.۷ میلیون بشکه در روز صعود کرده است و طبق اعلام اداره اطلاعات انرژی آمریکا، این کشور سال ۲۰۱۸ را به عنوان بزرگترین تولیدکننده نفت جهان به پایان خواهد رساند.

معامله‌گران اظهار کردند: اختلالات در صادرات نفت لیبی پس از این‌که یک گروه نظامی کنترل میدان نفتی الشراره را به دست گرفت، نیز از قیمت‌های نفت پشتیبانی کرد.

کد خبر 425239

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار