همشهری آنلاین: برنامه ویزای طلایی بریتانیا به کسانی که ۲ میلیون پوند در این کشور سرمایه‌گذاری می‌کردند اجازه اقامت سه ساله اعطا می‌کرد.

بریتانیا ویزای سرمایه‌گزاری را محدود می‌کند

بریتانیا اعلام کرد برنامه اعطای ویزای سرمایه‌گذاری در این کشور را به هدف مبارزه با پول‌شویی و جرائم سازمان‌یافته به حالت تعلیق در می‌آورد.

کارولین نوکس،‌ وزیر مهاجرت بریتانیا پنج‌شنبه اعلام کرد:‌ به روشنی اعلام کرده‌ام کسانی را که مطابق قوانین رفتار نمی‌کنند و به دنبال سواستفاده از نظام مهاجرتی ما هستند تحمل نخواهیم کرد.

خانم نوکس همچنین افزود: من این اقدام تازه را به همین منظور طرح کردم تا مطمئن باشیم فقط سرمایه‌گذاران حقیقی که مایلند از کسب ‌و کار در بریتانیا حمایت کنند بتوانند از نظام مهاجرتی ما بهره‌مند شوند.

مراکز مالی و تجاری لندن برای دو دهه به بهشت سرمایه‌گذاران تبدیل شده است.

پس از اعمال این تغییر مقررات تازه، یعنی از ۷ دسامبر، تقاضاکنندگان ویزای سرمایه‌گذاری باید بررسی جامعی از منابع تأمین سرمایه‌ خود به عمل آورده، مقاصد سرمایه‌گذاری خود را نیز به روشنی تعیین کنند.

همچنین بررسی‌ منابع و اهداف سرمایه‌گذاری باید از سوی بنگاه‌های مورد تأیید دولت بریتانیا صورت گیرد. تنها در یک سال گذشته حدود هزار درخواست ویزای سرمایه‌گذاری در بریتانیا صورت گرفته است.

لندن در دو دهه گذشته به بهشت سرمایه‌گذاران خارجی بدل شده و از اولیگارش‌های روس گرفته تا شاهزادگان کشورهای نفت‌خیز خاورمیانه و کارآفرینان نوپای چینی به سوی لندن سرازیر شده‌اند و از خانه‌های مجلل گرفته تا باشگاه‌های فوتبال را از آن خود کرده‌اند.

گرچه لندن از این سرمایه‌های تازه از راه رسیده به خوبی استقبال کرده جای پای خود را به عنوان یکی از دو پایتخت مالی جهان تجارت تثبیت کرده اما دولت بریتانیا نگرانی‌هایی درباره منشا برخی از این سرمایه‌ها پیوسته ابراز نگرانی کرده است.

کد خبر 424685

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =