همشهری‌آنلاین: رئیس کمیسیون سلامت و محیط‌زیست شورای شهر تهراننسبته به استفاده از نمک در سطح معابر هنگام بارش برف هشدار داد.

نمك‌پاشي روي سطح معابر هنگام بارش برف

 زهرا صدراعظم نوری در نشست "دورنگاه اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و آموزش شهروندی در آستانه فصل زمستان" با اشاره به مشکلات رخ داده به هنگام بارش برف در شهرها،  گفت:  در همه جای دنیا وقتی برف می‌بارد وضعیت مانند شرایط عادی، گل‌ و بلبل نیست و مردم حتی در برخی مواقع به دلیل مشکلات از خانه خارج نمی‌شوند و این‌طور نیست که وقتی برف بیاید همه چیز مانند روز عادی باشد.

به گزارش ایسنا،صدراعظم نوری با بیان این که اگر اطلاع‌رسانی به موقع و درست انجام شود می‌توانیم سطح انتظارات مردم را متناسب با ظرفیت‌ها و امکانات ایجاد کنیم، اظهار کرد: من به یاد دارم در دهه ۵۰ که برف‌های زیادی می‌آمد برف توسط مردم از روی پشت‌بام به کوچه ریخته می‌شد و بعد از آن هم مردم برای تردد در کوچه‌هایشان راه‌ها را باز می‌کردند و خودشان هم مشارکت داشتند.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط‌زیست شورای شهر تهران گفت: بازخوردهایی که از انتخاب شهردار جدید داشتیم نشان می‌دهد این انتخاب موجب خوشحالی مردم و بدنه شهرداری شده است.نباید اجازه دهیم موضوعاتی همچون بارندگی که می‌تواند برای مردم شادی‌بخش باشد، موجب نارضایتی، سختی و مشقت شود و باید از همین الان مقدمات اطلاع‌رسانی فراهم شود تا سطح آمادگی‌ها ارتقاء یابد.

صدراعظم نوری با بیان این‌که لازم است معاونت خدمات شهری گزارشی از عملکرد خود برای آمادگی در برف ارائه کند، ادامه داد: در بحث استفاده از شن و ماسه و نمک دقت داشته باشید، ما در شورای شهر یک‌سال است تلاش می‌کنیم که استفاده از نمک محدود شود ، کاری نکنید که برای ساماندهی برف آن‌قدر از نمک استفاده کنید که زحمات یک‌ساله نابود شود. ما باید به دنبال جایگزینی برای نمک باشیم، چرا که آسیب‌های نمک قابل جبران نیست.

او گفت: هنگام بارش برف سال گذشته عده‌ای انتقاداتی به عملکرد مدیریت شهری داشتند اما من زیبنده نمی‌بینم زمانی که نیروها پای کار هستند به جای تشکر از آنها انتقاد کنیم. برای آن‌که زمستان خوبی داشته باشیم باید علاوه بر آمادگی ۱۰۰ درصد، تعامل و اطلاع‌رسانی به مردم را نیز افزایش دهیم.

کد خبر 424451

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار