روزهای زندگی دلار به شماره افتاده است. چین و روسیه هم دارند طلا می‌خرند. بلومبرگ نظر کارشناسان را پرسیده اس:

دلار
دلار آمریکا تحت تأثیر اعلامیه جروم پاول رئیس بانک مرکزی ایالات متحده (ذخیره فدرال) ارزش خود را از دست داد. کارشناسان امور مالی با آرامش نسبت به این نوع نوسانات واکنش نشان دادند اما هشدار می دهند که تا پایان سال ۲۰۱۹  دلار وارد مسیر نزولی خواهد شد، آن‌هم برای سال‌های طولانی.

ری دالیو میلیاردر و سرمایه گذار اطمینان دارد که نرخ دلار ۳۰ درصد به دلیل کمبود سه گانه بودجه آمریکا افت خواهد کرد که نهایتا به وضعیتی ناگزیری دچار خواهد شد و مقام ارز ذخیره در جهان را از دست خواهد داد.

مورگان گابریئل سانتوس نظریه پرداز اصلی شرکت جی پی مورگان در این خصوص گفت: در نتیجه این تغییرات ما باید طی سال‌های طولانی در انتظار سیر نزولی ارزش دلار باشیم. در نیمه دوم سال آینده اگر ریاست بانک مرکزی آمریکا واقعا تایم اوت بگیرد، روند اقتصادی کند در داخل کشور کند شده و باقی جهان باثبات خواهد شد و ما شاهد کاهش ارزش دلار آمریکا خواهیم بود.

به پیش بینی کارشناسان اقتصادی جی پی مورگان، اقتصاد آمریکا تا ۱,۹% کندتر خواهد شد. این کاهش ارزش دلار آمریکا طی سال های طولانی ادامه خواهد داشت.

جای تعجب نیست که روسیه هرچه بیشتر شمش‌های طلا را به دلار ترجیح می‌دهد. ذخیره طلای روسیه به سطح رکورد رسیده است و سهم گنج ارزی در ذخایر بین‌المللی بانک مرکزی روسیه فوق العاده کاهش یافته است.

کیت نیومر رئیس شورای مدیران فرست ماینینگ گولد (First Mining Gold) در این باره گفت: اطمینان دارم که وقتی کشورهای جهان مجبور به پرداخت بدهی‌های خود بشوند آنها براساس قیمت طلا عمل خواهند کرد. به این دلیل است که روسیه و چین به ذخیره طلا روی می‌آورند.

کد خبر 424416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =