همشهری آنلاین: فرمانده مرزبانی کشور گفت: آموزش مرزبانان و ارتقای آمادگی‌های عملیاتی آنان باید در اولویت قرار گیرد و این مهم به صورت مستمر ادامه یابد زیرا مرزبانی سنگر دفاع از نظام است.

قاسم رضایی

به گزارش ایرنا به نقل از نیروی انتظامی، سردار قاسم رضایی در نشست هم اندیشی با معاون آموزش ناجا، با گرامی‌داشت یاد و خاطره ستوان دوم مصطفی عبدالملکی، با اشاره به وظایف مرزبانان در مرزها، افزود: مرزبانی سنگر دفاع از نظام و صیانت از مرزها یک مأموریت حساس است، مرزبانان علاوه بر تأمین امنیت پایدار در مرزها، وظیفه حفظ آرمان‌های انقلاب اسلامی را برعهده دارند.

وی با بیان اینکه اهمیت دادن به نیروی انسانی امری ضروری است، افزود: مرزبانی با توجه به شرایط سخت خدمتی و جغرافیایی، نیروی انسانی محور است و ‌باید که در مقوله‌های آموزشی و مرزی، توجه ویژه‌ای به آموزش نیروی پایور و وظیفه برای ارتقای توان رزمی و عملیاتی شود.

فرمانده مرزبانی کشور تصریح کرد: پلیس یک مأموریت انتظامی با رویکرد اجتماعی دارد و یک مأموریت نظامی و دفاعی، که این دو مأموریت با یکدیگر متفاوت است؛ در مأموریت پلیسی باید با رویکرد اجتماعی به جامعه پرداخته شود اما در حوزه نظامی، دفاعی و مرزی، آموزش‌ها باید بر اساس مهارت‌های نظامی و دفاعی برای دفاع از مرزهای کشور باشد.

سردار رضایی با اشاره به مأموریت‌های حوزه دریایی، مرزبانی را حساس عنوان کرد و گفت: ۴۰ درصد مأموریت‌های مرزبانی ناجا مربوط به دریا است که باید ساز و کار آن بر اساس مدیریت دریایی پیش بینی شود.

کد خبر 424384

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =