همشهری آنلاین: استاندار خوزستان گفت: با پیگیری‌های انجام شده یک ماه از مطالبات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه شوش شامل ۸۰ میلیارد ریال، پرداخت و به حساب کارگران واریز شد

استاندار خوزستان

غلامرضا شریعتی در گفت‌وگو با  یرنا اظهار داشت: مجموع این پرداخت‌ها هشتاد میلیارد ریال بوده است که توسط مالک به حساب کارگران شرکت واریز شد. وی گفت: یک ماه حقوق معوقه دیگر کارگران نیز طی روزهای آتی به حسابشان واریز خواهد شد.

استاندار خوزستان تاکید کرد: مالک این شرکت روز گذشته (چهارشنبه ۳۰ آبان) در کمیسیون کارگری استان خوزستان حاضر شد و قول داد تمامی معوقات کارگران این شرکت را در سریعترین زمان ممکن پرداخت نماید.
وی گفت: همچنین ۱۵ میلیارد ریال برای اور هال کردن و به روز کردن شرکت تخصیص یافت که بزودی کار به روزرسانی شرکت هم آغاز خواهد شد.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز روز گذشته وعده داده بود حقوق یک ماه کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه امروز پنجشنبه و یک ماه دیگر تا هفته آینده به حساب آنها واریز شود.

کریم یاوری که به نمایندگی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور بررسی مشکلات کارگران نیشکر هفت تپه به شوش سفر کرده بود، در نشست با تعدادی از کارگران این شرکت در سالن اجتماعات فرمانداری شوش افزود: حسب دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی جلسه کمیسیون کارگری استان خوزستان به منظور پیگیری مشکلات بنگاه‌های اقتصادی با هماهنگی استاندار خوزستان برگزار و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.

وی ایجاد تشکل رسمی کارگری برای کارگران هفت تپه را ضروری دانست و اظهار داشت: کشت و صنعت نیشکر هفت تپه متعلق به کارگرانی است که در گذشته، حال و آینده در این شرکت فعالیت کرده و خواهند کرد.
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: انتظار از کارگران این است که فعالیت خود را در شرکت از سر بگیرند و بریدن نی‌ها و اورهال کردن شرکت را مدنظر قرار دهند.

شرکت هفت تپه شهرستان شوش در استان خوزستان یکی از شرکتهای بزرگ تولید نیشکر کشور است که بیش از یک هزار و ۵۰۰ کارگر دارد و سال گذشته در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شد. این شرکت چند ماهی است که به دلیل پرداخت نشدن حقوق کارگران آن با تنشهای کارگری مواجه است.

کد خبر 423432

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

دیدگاه خوانندگان