همشهری آنلاین: وزیر نفت با تاکید بر اینکه مساله سهمیه بندی و تغییر قیمت مطرح نیست، گفت: الزامی شدن کارت سوخت با هدف کاهش قاچاق سوخت مورد توجه قرار گرفته است.

زنگنه

به گزارش ایرنا، بیژن زنگنه چهارشنبه ۳۰ آبان، در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کسی نیست که خودرو و پلاک داشته باشد و کارت سوخت برای آن صادر نشده باشد؛ اگر فردی کارت سوخت خود را مفقود کرده، کارت جدید برای وی صادر می شود.

وی ادامه داد: افرادی که کارت سوختشان مفقود شده است، باید از شنبه سوم آذر تا بیست و چهارم آذرماه در سامانه دولت همراه ثبت نام کنند تا برایشان کارت صادر شود.
وزیر نفت اظهار داشت: کارت سوخت به تنهایی نمی‌تواند از قاچاق جلوگیری کند اما می‌تواند آن را کاهش دهد.

زنگنه درباره تغییر قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده نیز گفت: این بحثی است که دولت باید لایحه بدهد و در مجلس مطرح شود؛ اما موضوع کارت سوخت هیچ ربطی به قیمت و سهمیه بندی ندارد؛ می‌خواهیم جلوی قاچاق را بگیریم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه خودروهای خارجی کارت سوخت ندارند، برای آنها چه برنامه‌ای دارید؟، گفت: خودروهای خارجی در گذشته سهمیه نداشتند اما کارت سوخت دارند. وزیر نفت درباره تولید بنزین و کافی بودن آن برای مصرف داخلی نیز گفت: تولید بنزین در این فصل کفاف مصرف داخلی را می‌دهد.

کد خبر 423352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

دیدگاه خوانندگان