همشهری آنلاین: رسانه‌های ترک جزئیات تازه‌ای را درباره دو فایل‌ صوتی قتل جمال خاشقجی پس از ورود وی به کنسولگری کشورش در استانبول و نحوه کشته شدن و قطعه قطعه کردن جسدش فاش کردند.

کنسولگری عربستان در ترکیه

به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات به دست آمده، دو فایل از قتل خاشقجی به دست آمده که یکی از آن‌ها چهار دقیقه و دیگری هفت دقیقه‌ است.

در فایل چهار دقیقه‌ای صدای ماهر المطرب، شخص نزدیک به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان است که خطاب به خاشقجی می‌گوید " ای خائن روز حسابت فرا رسید و به حسابت می‌رسیم."

بر اساس این فایل‌های صوتی فایل هفت‌ دقیقه‌ای مربوط به چهار تن از اعضای تیم ترور است که به استقبال خاشقجی رفته و وی را در کنسولگری عربستان در استانبول همراهی کرده‌اند و یکی از آن‌ها دست خاشقجی را گرفته بود که این روزنامه‌نگار سعودی وی را مورد اعتراض قرار داده و دعوا و مشاجره رخ داده است و آن‌ها خاشقجی را به بخش "ب"  که ویژه دادن ویزا است، منتقل کردند.

این فایل‌های صوتی نشان می‌دهند که این دعوا و مشاجره جمعا ۱۱ دقیقه‌ بوده است.

طبق این فایل‌های صوتی شکنجه و ضرب و شتم صورت گرفته و سپس عملیات قتل صورت گرفته است.

فایل دوم که چهار دقیقه‌ای است متعلق به سه تن دیگر است که صدای پنجم متعلق به ماهر المطرب، شخص نزدیک به محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان است که خطاب به خاشقجی می‌گوید " ای خائن روز حسابت فرا رسید و به حسابت می‌رسیم."

صدای ششم متعلق به محمد العتیبی، سرکنسول عربستان در استانبول است و صدای هفتم مشخص نیست که متعلق به چه کسی است و تاکنون شناسایی نشده است.

کد خبر 423215

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =