همشهری آنلاین: وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، شرایط امروز کشور را نسبت به قبل از تحریم‌ها بهتر توصیف کرد و گفت: از شرایط تحریم با سرعت و سهولت بیشتر از گذشته عبور می کنیم.

hatami

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در مراسم افتتاح دانشکده دندانپزشکی ارتش اظهارداشت: دشمن تلاش می کند تا ما نتوانیم از منابع خود استفاده کنیم اما می بینیم که هر روز در کشور کارهای بزرگی در حال انجام است.

وی با بیان این که شرایط ما نسبت به قبل از تحریم بسیار بهتر است، ادامه داد: آمریکایی ها در جهان منزوی هستند، آنها می خواستند ائتلاف سازی کرده و کشورهای دنیا را همراه خود کنند که کسی با آنها همراه نشد؛ امروز وجدان های جهانی بیدار شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: در سازمان ملل دیدیم که رییس جمهوری آمریکا مورد تمسخر قرار گرفت، وی که قصد داشت ایران را در شورای امنیت محکوم‌ کند، مورد اعتراض قرار گرفت.

امیر حاتمی خاطرنشان کرد: ما امروز متکی به توانمندی های بومی هستیم و از این تحریم ها با سرعت و سهولت بیشتری عبور می کنیم.

وی با بیان این که تحریم ها قطعا سختی هایی همچون گرانی برای مردم و دستگاه ها خواهد داشت، گفت: آمریکایی ها می خواستند مشکلات بیشتری برای کشور ایجاد کنند که به لطف خداوند نتوانستند؛ حتما خداوند به این ایستادگی ما برکت خواهد داد.

وزیر دفاع افزود: ما برای یاری دین خدا و ثبات و آسایش مردم منطقه و دنیا تلاش می‌کنیم.

امیر حاتمی عنوان کرد: دشمنان مدعی بودن که انقلاب ایران ۴۰ سالگی خود را نمی بیند اما امسال ما به کوری چشم دشمنان دهه فجر بسیار خوبی خواهیم داشت؛ کارهای بسیاری انجام شده است که رونمایی می شوند.

وی ادامه داد: در شرایطی وارد دهه پنجم می شویم که از همیشه آماده تر هستیم و مسیر برای ما هموارتر است.

وزیر دفاع در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: ارتش امروز در چشم مردم و رهبری یک سازمان مورد اعتماد و عزیز است؛ اسلامی، ولایی، مردمی و تدافعی بودن از ویژگی های نیروهای مسلح هستند.

امیر حاتمی با بیان این که در چشم دوستان و دوشمنان ارتش ایران ارتشی مقتدر است، گفت: کسی به خود اجازه نمی دهد در حیطه مورد حفاظت ارتش نظری داشته باشد و در مقابل کسانی که با صداقت عمل می کنند و نسبت به ملت ایران احساس دوستی دارند نسبت به ارتش ایران خوفی ندارند.

وی خودکفایی، نظم و سادگی را از دیگر ویژگی های ارتش دانست و اظهار داشت: براساس قانون ارتش و نیروهای مسلح در حوزه آموزش، تجهیزات و اطلاعات باید خودکفا باشند.

وزیر دفاع با یادآوری این که اجرای ماموریت های سنگین برای دفاع از کشور نیازمند خودکفایی در سازماندهی است، افزود: بسیار مهم است که ما بتوانیم متخصصین ماهر تربیت کنیم که فرهنگ ما را داشته باشند و هم پای نیروهای مسلح به ماموریت خود بپردازند.

امیر حاتمی تاکید کرد: در چند سال گذشته در نیروهای مسلح تاکید شده است که به جای عضوگیری به دنبال عضویابی باشیم تا بتوانیم نیروهای متخصص و کاربلد را بکارگیری کنیم.

وی ادامه داد: سالی ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار سرباز وارد ارتش می شود که می توان از آنها افراد دلداده جمهوری اسلامی ایران را انتخاب کرد و آموزش داد.

وزیر دفاع با بیان این که برای تجهیز دانشکده دندانپزشکی آجا هر آنچه که در توان باشد به عنوان وظیفه کمک خواهیم کرد، گفت: برای تجهیز این دانشکده از وزارت دفاع و وزارت بهداشت توقع کمک وجود دارد که این‌ کمک در زمانی که دشمنان به دنبال محدود کردن ما هستند حتما انجام می شود.

امیر حاتمی ‌در بخش دیگری از صحبت های خود به بودجه سال آینده این وزارتخانه اشاره کرد و اظهار داشت: اکنون فصل بودجه است همه فرماندهان تلاش می کنند که با ابداعات بودجه خوبی برای نیروهای مسلح مقرر شود؛ امیداریم سال ۹۸ سال خوبی از نظر بودجه ای باشد.

به گزارش ایرنا، دانشکده دندانپزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان بزرگ ترین مجتمع دندانپزشکی نیروهای مسلح کشور امروز با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، امیر دریادار حبیب الله سیاری رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش، ایرج حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت و جمعی از مدیران کشوری و فرماندهان نظامی در مجتمع میثاق ارتش در تهران افتتاح شد.

به گفته مدیران بهداشت و درمان ارتش این دانشکده به عنوان بزرگترین مرکز بهداشت و درمان نیروهای مسلح به مردم خدمات دهی خواهد کرد.

معاون اداره امداد و درمان و اموزش پزشکی ارتش در مراسم افتتاح این دانشگاه گفت: بخش بهداشت و درمان ارتش همچون دیگر بخش های ارتش در حال پیشرفت است.

امیر دریادار مصطفی مداح افزود: بهداشت و درمان ارتش در طول تاریخ، یک مرحله بسیار روشن به نام دفاع مقدس در کارنامه خود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تجربیات پزشکان ارتش در دفاع مقدس منجر شد که در ۲۵ سال گذشته دانشگاه علوم پزشکی ارتش تاسیس شود.

این فرمانده ارشد ارتش با بیان این که دانشکده های مختلفی در این دانشگاه علوم پزشکی ارتش وجود دارند، گفت: دندانپزشکی ایجاد شده در این دانشگاه به عنوان بزرگترین مرکز دندانپزشکی نیروهای برای کل نیروهای مسلح پزشکان ماهر تربیت خواهد کرد.

کد خبر 423121

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha