همشهری آنلاین: رئیس پلیس راهور گفت: ۲ هزار نقطه درون شهری و ۳ هزار و ۳۰۰ مورد برون شهری حادثه‌خیز در کشور وجود دارد.

تصادف دكتر نوربخش

سردار تقی مهری پس از مراسم تشییع پیکر مرحومان نوربخش و تاج الدین رییس و معاون فقید سازمان تامین اجتماعی در گرگان طی گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از نقاط حادثه خیز موجود در کشور ۲ هزار نقطه درون شهری و سه هزار و ۳۰۰ مورد برون شهری هستند.

وی ادامه داد: نیاز داریم که تقاطع‌های حادثه خیز همسطح به غیرهمسطح تغییر یابد و این مهم نیازمند بودجه و برنامه مدون است.

رئیس پلیس راهور با بیان این که مجلس شورای اسلامی برای رفع مشکل بودجه مصوب کرد، افزود: اعتبار منظور شده جوابگوی نیازها نیست و با این وضعیت نمی توان نقاط پرخطر را کاهش داد. سردار مهری گفت: در استان گلستان هم بیش از ۸۰ نقطه حادثه خیز و پرخطر وجود داشت که با اقدامات شورای ترافیک استان این نقاط کاهش یافته اما برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید بودجه استانی مشخص در این زمینه اختصاص یابد.

رییس پلیس راهور ناجا با تاکید بر این که اغلب دوربرگردان های موجود کشور مورد تایید پلیس نیست، تصریح کرد: اعتقاد داریم این نقاط باید روگذر و یا زیرگذر باشد و نباید منتظر حادثه ای باشیم تا سپس فکر علاج کنیم.

سردار مهری همچنین در گفتگوی جداگانه با خبرنگاران با تصریح بر اینکه دوربرگردانی که به حادثه و جان باختن رییس و معاون سازمان تامین اجتماعی منجر شد دارای اشکال جدی است، گفت: با این وجود مقصر و جزئیات سانحه روز گذشته همچنان در دست بررسی است چراکه جاده، راننده و حتی وسیله نقلیه هر یک سهمی در بروز حوادث رانندگی دارند. وی ادامه داد: از ۸۰ دوربرگردان گلستان که مشکل داشتند هنوز ۵۰ مورد رفع مشکل نشده که با توجه به مساحت این استان رقم بسیار بالایی است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر قصور احتمالی پلیس راه گلستان و اینکه مسیر عبور وزیر کار و همراهان از سوی پلیس تامین نشده بود، گفت: این مسائل معمولا از قبل برنامه‌ریزی می شود و حتما باید بررسی شود که کیفیت این کار به چه نحوی انجام شده است. سردار مهری خاطرنشان کرد: معمولا سفر مقامات به پلیس اعلام می شود تا پیش‌بینی لازم اتخاذ شود.

همچنین علی اصغر طهماسبی معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار گلستان در خصوص نبود تیم راهور و پلیس راه برای کنترل ترافیک دوربرگردان محل وقوع سانحه روز گذشته گفت: این موضوع در دست بررسی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه جمعی از مسوولان این وزارتخانه روز گذشته سفر کاری به استان گلستان داشت که خودرو همراهان وی در حومه گرگان بر اثر برخورد با تریلی صدمه دید. بر اثر این حادثه تقی نوربخش رییس سازمان تامین اجتماعی و عبدالرحمن تاج الدین معاون وی به شدت مصدوم که پس از انتقال به بیمارستان جان باختند. همچنین خلیل حنیف از مدیران ستادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مصدوم شد که در بیمارستان بستری و تحت درمان است.

کد خبر 422763

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار گردشگری و ميراث فرهنگی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha