همشهری آنلاین: رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان از تایید حکم اعدام یکی از اشرار و قاچاقچیان مسلح مواد مخدر شرق کشور در دیوان عالی کشور خبر داد.

دادگاه

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری کل استان کرمان، احمد قربانی با اعلام این خبر افزود: طی دادنامه صادره از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی کرمان، متهم ردیف اول پرونده (الف ش) بابت مشارکت در حمل و نگهداری مسلحانه ۳ هزار و ۲۳۵ کیلوگرم تریاک و ۱۸۴ کیلوگرم مرفین به اعدام محکوم شده است.

وی افزود: همچنین متهم ردیف دوم پرونده (س ع) بابت معاونت در حمل مواد مذکور به تحمل ۲۵ سال حبس محکوم و سه دستگاه خودروی توقیفی تویوتا، پژو پارس و نیسان وانت به نفع دولت ضبط می‌شوند.

رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی کرمان با بیان اینکه متهم ردیف اول دارای سوابق متعدد کیفری است، تصریح کرد: این شرور در سال ۸۷ بابت اتهام اقدام علیه امنیت داخلی از طریق همکاری با یکی از گروه‌های تروریستی منطقه بازداشت شده است.

قربانی در تشریح جزئیات این پرونده گفت: تیر ماه سال ۹۵، برابر اطلاعات واصله از پایگاه اطلاعات پلیس مبارزه با مواد مخدر مبنی بر اینکه گروهی از قاچاقچیان مواد مخدر قصد دارند محموله کلان از مواد مخدر را به صورت مسلحانه از استان سیستان و بلوچستان پس از عبور از مسیرهای فرعی و کویری به استان کرمان حمل و سپس به مرکز استان و استان‌های مرکزی و شمالی کشور انتقال کنند.

رئیس دادگاه انقلاب اسلامی کرمان ادامه داد: پس از شناسایی مسیرهای تردد قاچاقچیان، متلاشی کردن باند مذکور در دستور کار اداره عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه در این رابطه مقادیری سلاح و مهمات جنگی از قاچاقچیان کشف و ضبط شده بود، گفت: در این عملیات یکی از ماموران خدوم نیروی انتظامی با رشادت و از جان گذشتگی با قاچاقچیان مسلح مواد مخدر درگیر و از ناحیه قفسه سینه مورد اصابت گلوله مستقیم قاچاقچیان قرار گرفت و به درجه رفیع جانبازی نائل آمده است.

کد خبر 422325

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha