همشهری آنلاین: دانشگاه آکسفورد اعلام کرده است که از اواسط نوامبر نمایشگاهی در کتابخانه مرکزی این دانشگاه دایر خواهد کرد که پیش از این به صورت محرمانه در محل این کتابخانه نگهداری می‌شد.

نمايشگاه آكسفورد

به گزارش خبرگزاری ایبنا  به نقل از سی ان ان، دانشگاه آکسفورد مجموعه‌ای از کتاب‌های خود را به نمایش گذاشته است که خود دانشگاه عنوان زشت و موهن را بر روی آنها گذاشته است. این کتاب‌ها اکثراً حاوی مطالبی درباره مسائل غیراخلاقی مربوط به مشاهیری مثل مدونا خواننده یا کتاب اسکار وایلد و گروه کمدی مونتی پیتون هستند.
 
مسئولان کتابخانه دانشگاه آکسفورد می‌گویند این کتاب‌ها که اکثراً حاوی مطالب غیراخلاقی و غیرعرف هستند حدود ۱۳۶ سال در مخزن این کتابخانه از دید عامه مردم پنهان شده بود و این نمایش به صورت محدود خواهد بود.
 
کتابخانه علت پنهان کردن این مجموعه را به خاطر پنهان ماندن از دید دانشجویان این دانشگاه عنوان کرد. یکی از کتاب‌های این مجموعه کتابی کم حجم درباره نظرات و روابط غیراخلاقی مدونا خواننده معروف آمریکایی است که در سال ۱۹۷۴ پرفروش‌ترین کتاب سال این کشور شده بود.
 
نکته جالب وجود رمان چهره دورین گری نوشته اسکار وایلد در این مجموعه است. در سال انتشار این کتاب وایلد به خاطر همجنسگرایی دو سال به زندان افتاده بود.
 
به گفته مسئولان دانشگاه آکسفورد این نمایشگاه از ۱۵ نوامبر به مدت هشت هفته در محل کتابخانه مرکزی این دانشگاه دایر خواهد بود.

کد خبر 422299

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha