چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
۰ نفر

همشهری‌آنلاین : وزیر داخلی فلوریدا دستور بازشماری ماشینی آرا در دو رقابت جنجالی برای یک کرسی سنا و فرمانداری این ایالت را صادر کرد.

انتخابات

به گزارش شنبه شب ایرنا به نقل از رویترز،«کن دنتسر پس از آن دستور بازشماری آرا را صادر کرد که نتایج غیررسمی آرای نامزدهای انتخاباتی در این ایالت حاکی از رقابت بسیار نزدیک برای کرسی سنا و فرمانداری این ایالت است. طبق قانون، اگر فاصله آرای میان نامزدهای انتخاباتی پس از بازشماری ماشینی کمتر از ۰.۲۵ درصد باشد دستور بازشماری آرای دستی صادر می شود.
در رقابت بر سر یک کرسی فلوریدا در سنا، «ریک اسکات» جمهوریخواه با ۱۵ هزار و پانصد رای بیشتر تنها ۰.۱۵ درصد بر رقیب دموکراتش «بیل نلسون» برتری دارد.
در رقابت بر سر کرسی فرمانداری فلوریدا نیز ران دسانتیس جمهوریخواه ۳۳ هزار و هفتصد رای یعنی ۰.۴۱ درصد از رقیب دموکرات خود اندرو گیوم جلوتر است.
نتایج بسیاری از رقابت های انتخابات میاندورهای آمریکا که سه شنبه هفته گذشته برگزار شد، اعلام شده است و تنها نتایج انتخابات سنا و فرمانداری فلوریدا، انتخابات فرمانداری ایالت جورجیا و کرسی سنای آریزونا اعلام نشده است.  
نتایج انتخابات ریاست جمهوری در ایالت فلوریدا ۱۸ سال پیش نیز تبدیل به جنجال بزرگی شد که در نهایت پس از بازشماری جورج بوش پسر توانست رقیبش «ال گور» را شکست داده و به کاخ سفید برود. در آن انتخابات بوش با ۵۳۷ رای بیشتر پیروز انتخابات معرفی شد.
در پی انتخابات میاندوره ای هفته گذشته، جمهوریخواهان کنترل مجلس نمایندگان را از دست دادند و دموکراتها این مجلس را تحت کنترل گرفتند. اما جمهوریخواهان توانستند همچنان اکثریت را در سنا حفظ کرده و کنترل خود بر این مجلس را ادامه دهند.

کد خبر 422244

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آمریکا

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha