همشهری آنلاین: همزمان با پایان ماه صفر، نمایش‌های جدید اجرای خود را در تماشاخانه ها و سالن‌های تئاتر تهران آغاز می‌کنند و با پایان یافتن پنج نمایش، باقی نمایش‌ها به اجراهای خود ادامه می‌دهند.

تئاتر

همزمان با پایان ماه صفر، نمایش‌های جدید اجرای خود را در تماشاخانه ها و سالن‌های تئاتر تهران آغاز می‌کنند و با پایان یافتن پنج نمایش، باقی نمایش‌ها به اجراهای خود ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، پایان ماه صفر زمان آغاز اجراهای جدید در سطح شهر تهران خواهد بود.
- نمایش «خروج ممنوع» به نویسندگی ژان پل سارتر و به کارگردانی گیتی قاسمی از ۲۰ آبان ماه تا ۱۹ آذر هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه در تالار حافظ اجرا خواهد شد.
- نمایش «پروانه الجزایری» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی میثم گزی و نویسندگی پیام لاریان از ۱۸ آبان ماه تا ۴ آذرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۷۰ دقیقه در تئاتر مستقل تهران به صحنه خواهد رفت.
- نمایش «هیپنوگوژیک» به کارگردانی و بازی محمدرضا شریفی و علیرضا شریفی از ۱۸ تا ۳۰ آبان هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۴۰ دقیقه در سالن شماره ۱ خانه نمایش مهرگان به نمایش در می‌آید.
- نمایش «به صرف شام، بدون شیرینی» به کارگردانی سید صالح علوی‌زاده و نویسندگی سید علی میری ۱۸ آبان تا ۹ آذر هر شب ساعت ۱۹:۴۵ به مدت ۴۰ دقیقه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا خواهد شد.
- نمایش «محبوبه‌ها» به کارگردانی ژاله صامتی و نویسندگی نوشین تبریزی از ۲۳ آبان تا ۷ آذر هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه در سالن شماره ۱ خانه نمایش مهرگان به صحنه می‌رود.
- نمایش «سیزده» به نویسندگی و کارگردانی مهدی کوشکی از ۲۰ آبان تا ۱۰ آذر هر شب ساعت ۱۸ در تئاتر مستقل تهران به نمایش در می‌آید.
- نمایش «زمستان» به کارگردانی محمد نژاد و نویسندگی باقر سروش از ۱۸ آبان تا ۷ آذر هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۵۰ دقیقه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان اجرا خواهد شد.
- نمایش «آشغال مانده‌ها» به نویسندگی و کارگردانی نجلا نظریان از ۱۸ تا ۳۰ آبان هر شب در دو نوبت ۱۸ و ۱۸:۴۵ به مدت ۲۵ دقیقه در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان به صحنه خواهد رفت.

  • نمایش‌هایی که بر صحنه اجرا باقی خواهند ماند

- نمایش «آغاز فصلی سرد» به کارگردانی مارال قادری و نویسندگی سپیده خسروجاه تا ۲۵ آبان ماه هر شب ساعت ۱۸:۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه ماه حوزه هنری به صحنه می‌رود.
- نمایش «مادر مانده» به کارگردانی محمدحسین تفریشی و نوشته حمیدرضا آذرنگ تا ۲۵ آبان ماه هر شب ساعت ۲۱:۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه درعمارت نوفل‌لوشاتو اجرا می‌شود.
نمایش «چسب هایش» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا سجادیان تا ۲۵ آبان هر شب ساعت ۱۸:۴۵ به مدت ۶۰ دقیقه در تئاتر باران به نمایش در می‌آید.
- نمایش «ریل» به کارگردانی حمیدرضا خسروی لرگانی و نویسندگی علیرضا صادقپور (اقتباسی از کلفت‌های ژان ژونه) تا پایان آبان ماه هر شب ساعت ۱۷ به مدت ۴۵ دقیقه در تئاتر باران به نمایش در می‌آید.
- نمایش «هیاهو در خفقان» به نویسندگی و کارگردانی اشکان آبگون تا ۲۵ آبان هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۵۰ دقیقه در خانه موزه استاد عزت الله انتظامی اجرا می‌شود.
- نمایش «صعصعه» به نویسندگی و کارگردانی بهرنگ بقایی تا شنبه ۲۶ آبان ماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۵۵ دقیقه در سالن شماره ۱ خانه نمایش مهرگان به صحنه می‌رود.
- نمایش «تنها چیز قطعی» نوشته دانکن مک لین و به کارگردانی سعید شیشه‌گر تا ۲۷ آبان هر شب ساعت ۱۹:۴۵ به مدت ۵۰ دقیقه در سالن ۲ عمارت نوفل‌لوشاتو به نمایش در می‌آید.
- نمایش «سیزیف» به کارگردانی محمد برهمنی و نویسندگی صادق گلچین عارفی تا پایان آبان ماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۹۰ دقیقه سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود.
- نمایش «دلقک‌های غمگین» به کارگردانی مانلی حسین پور و نویسندگی علی حاتمی‌نژاد تا ۳۰ آبان ماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۵۰ دقیقه در خانه نمایش مهرگان به صحنه می‌رود.
- نمایش «استیو جابز» به نویسندگی و کارگردانی مهران رنجبر تا پایان آبان ماه هر شب ساعت ۲۰:۴۵ به مدت ۷۵ دقیقه سالن ۱ عمارت نوفل‌لوشاتو به صحنه می‌رود.
- نمایش «عقیم» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا معروفی تا ۳۰ آبان ماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۵۰ دقیقه در سالن کوچک تالار محراب اجرا می‌شود.
- نمایش «آهسته با گل سرخ» نوشته اکبر رادی و به کارگردانی هادی مرزبان تا پایان آبان ماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۹۰ دقیقه به صحنه تماشاخانه سنگلج می‌رود.
- نمایش «فاندو و لیز» نوشته فرناندو آرابال و به کارگردانی هوشمند هنرکار تا پایان آبان هر شب ساعت ۱۹:۱۵ به مدت ۶۰ دقیقه در سالن شماره ۱ خانه نمایش مهرگان به نمایش گذاشته می‌شود.
- نمایش «باغ آلبالو» نوشته آنتوان چخوف و به کارگردانی قطب الدین صادقی تا پایان آبان ماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۶۰ دقیقه در تماشاخانه شانو به نمایش در می‌آید.
- نمایش «قبس» به کارگردانی مسعود ترابی و نویسندگی شیما اسدی تا ۳۰ آبان هر شب ساعت ۱۹:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه در سالن شماره ۲ خانه نمایش مهرگان اجرا می‌شود.
- نمایش «دیوار» به نویسندگی غفور شکوری اصل و کارگردانی حامد رحیمی نصر و نادر علیمردانی تا پایان آبان ماه هر شب ساعت ۱۹:۱۵ به مدت ۶۵ دقیقه سالن سه پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می‌رود.
- نمایش «تروما» به نویسندگی و کارگردانی افسانه ماهیان تا پایان آبان ماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۸۰ دقیقه سالن ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر اجرا می‌شود.
- نمایش «حریق» به نویسندگی و کارگردانی افروز فروزند تا آذرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۱۰۴ دقیقه در سالن استاد ناظرزاده کرمانی ایرانشهر به نمایش گذاشته می‌شود.
- نمایش «خاموشخانه» به نویسندگی و کارگردانی مهدی مشهور تا اوایل آذرماه هر شب ساعت ۱۸ به مدت ۶۰ دقیقه در سالن سایه تئاترشهر به صحنه می‌رود.
- نمایش «نقاشی اشر» به کارگردانی فریبرز کریمی و نویسندگی محمدحسین معارف تا یکم آذرماه هر شب ساعت ۱۹:۱۵ به مدت ۷۰ دقیقه در سالن قشقایی تئاترشهر به اجراهای خود ادامه می دهد.
- نمایش «کلفت ها» نوشته ژان ژنه و به کارگردانی علی‌اکبر علیزاد تا اوایل آذرماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۷۰ دقیقه در سالن اصلی مولوی به صحنه می‌رود.
- نمایش «جان گابریل بورکمان» نوشته هنریک ایبسن و به کارگردانی سعید کریمی تا اوایل آذرماه هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به مدت ۱۰۰ دقیقه در سالن اصلی تالار مولوی اجرا می‌شود.
- نمایش «خرس» نوشته آنتوان چخوف و به کارگردانی احسان ناجی و سحر پرتوی کیان تا آذرماه هر شب ساعت ۲۰ به مدت ۴۵ دقیقه سالن گوشه فرهنگسرای نیاوران اجرا می‌شود.

  • نمایش‌هایی که صحنه تئاتر را ترک می‌کنند

- نمایش «ملاقات مرد دوزخی» به نویسندگی و کارگردانی امیر امیری تا ۱۷ آبان ماه هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۶۰ دقیقه تماشاخانه سرو اجرا می‌شود.
- نمایش «مکبث» نوشته ویلیام شکسپیر و به کارگردانی امین اکبری نسب تا ۱۸ آبان هر شب ساعت ۱۹ در تماشاخانه استاد جمشید مشایخی به صحنه می‌رود.
- نمایش «روز پزشک» به نویسندگی و کارگردانی فرزام رنجبر تا ۲۰ آبان ماه هر شب ساعت ۱۹ به مدت ۵۵ دقیقه در سالن کوچک تالار مولوی به نمایش در می‌آید.
- نمایش «نام‌ بُرده» به کارگردانی علی‌اصغر دشتی و نویسندگی کیوان سررشته تا ۲۰ آبان ماه هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۱۰۰ دقیقه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می‌رود.
- نمایش «سرزمین سکوت» به کارگردانی مالک حدپور سراج و نویسندگی علی‌رضا حنیفی تا ۲۰ آبان هر شب ساعت ۱۸:۳۰ به مدت ۵۵ دقیقه در سالن استاد محمد پردیس تئاتر تهران اجرا می‌شود.

کد خبر 422060

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =