همشهری آنلاین: فرهاد حسن‌زاده و فرشید شفیعی از سوی شورای کتاب کودک به عنوان نامزدهای ایرانی جایزه هانس کریستین اندرسن (نوبل کوچک) ۲۰۲۰ معرفی شدند.

فرهاد حسن‌زاده و فرشید شفیعی نامزد جایزه اندرسن شدند

 پس از ماه‌ها بررسی و مشورت، درنهایت شورای کتاب کودک فرشید شفیعی را در بخش تصویرگری و فرهاد حسن‌زاده را در بخش نویسندگی (برای بار دوم) به‌عنوان نامزدهای ایرانی جایزه جهانی هانس کریستین اندرسن2020 به دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان IBBY معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایبنا جایزه هانس کریستین اندر سن (نوبل ادبیات کودکان) هر دو سال یک‌بار به مجموعة آثار یک نویسنده و یک تصویرگر، برای یک‌عمر فعالیت حرفه‌ای در حوزه ادبیات کودک، از سوی دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان IBBY اهدا می‌شود. از معیارهای برجسته انتخاب؛ تداوم در تولید ادبیات کودک، خلق آثار بدیع، اصیل و هنرمندانه و داشتن سهمی پایدار در پیشبرد ادبیات کودک جهان است.

فرهاد حسن زاده، جزء پنج نامزد نهایی جایزه هانس کریستین اندرسن 2018 و از اعضای هیئت مؤسس انجمن نویسندگان کودک و نوجوان، متولد فروردین ماه ۱۳۴۱ در آبادان است. او فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۶۸ آغاز کرده و در كنار همكاری با مطبوعات كودك و نوجوان به شكلی جدی وارد عرصه ادبيات كودك و نوجوان شده است. 

فرشید شفیعی، نقاش، تصویرگر و انیماتور ایرانی در سال ۱۳۴۷ در تهران زاده شد. او کارشناس ارشد رشته گرافیک از دانشکده ی هنر و معماری و رشته انیمیشن از دانشگاه هنر است. فرشید شفیعی با تصویرگری کتاب «پیرچنگی» نوشته فریده خلعتبری از انتشارات شباویز (۱۳۸۳) به عنوان برگزیده سال ۲۰۰۵ نمایشگاه تصویرگری «براتیسلاوا»، نمایشگاه تصویرگری «سارمده» و نمایشگاه تصویرگری «باری یرو» انتخاب شد. همین کتاب در سال ۱۳۸۴ از سوی شورای کتاب کودک برگزیده شناخته شد. جایزه سیب طلایی نمایشگاه بین المللی تصویرگری براتیسلاو BIB در سال ۲۰۰۷ نیز به فرشید شفیعی تصویرگر ایرانی تعلق گرفت.

کد خبر 420895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار