همشهری آنلاین: مراسم افتتاح پروژه آبرسانی باغات شهرستان تیران و کرون با حضور قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی و مدیرکل بحران استان اصفهان برگزار شد.

افتتاح پروژه آبرسانی باغات شهرستان تیران و کرون

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تیران و کرون هشتم آبان ماه چندین طرح زیربنایی و عمرانی با حضور  ابوترابی نماینده محترم مردم شهرستان‌های تیران و کرون و نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی شیشه فروش مدیرکل بحران استان اصفهان و مرادمند قائم مقام ریاست سازمان جهاد کشاورزی، حججی فرماندار شهرستان امینی مسوول روابط عمومی سازمان و حاج عابدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و دیگر مسوولین شهرستان کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن رسما آغاز شد

طرح 480 هکتاری آبیاری کم فشار اراضی کشاورزی شهر تیران با اعتباری بالغ بر 40000 میلیون ریال در حالی کلنگ زنی شد که بیش از 80 درصد هزینه این پروژه از کمکهای بلاعوض دولتی تامین شده است.

در ادامه از طرح آبیاری تحت فشار با استفاده از پانل خورشیدی و انتقال آب توسط لوله در روستای گنهران و 2 طرح مرمت و لایروبی قنوات روستاهای گنهران و دره بید بازدید شد. گفتنی است اجرای عملیات آبیاری تحت فشار با استفاده از انرژی خورشیدی برای اولین بار در استان اصفهان و در شهرستان تیران و کرون اجرایی شده است.

لازم به دکر است این طرح با هدف تولید 5/5 کیلووات برق از منابع تجدیدپذیر و بی‌پایان خورشیدی جهت تولید انرژی برق الکتریسیته با اعتبار بیش ار 2200 میلون ریال درحال اجرایی شدن می‌باشد.

کد خبر 420775

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha