همشهری آنلاین: معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری شرور سابقه داری که پس از ارتکاب قتل در سال ۹۰ به آلمان و ترکیه متواری شده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، در ساعت 22 پانزدهم آبان ماه سال 90 به کلانتری 158 کیانشهر اعلام شد که جوانی حدودا 25 ساله بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز به ناحیه سینه و شکم مجروح و به بیمارستان منتقل شده است؛ اما با وجود انجام اقدامات درمانی، به علت شدت جراحت و خونریزی فوت کرده است.

پس از این اتفاق، پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" تشکیل و برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در محل درگیری واقع در یک قهوه خانه در منطقه فدائیان اسلام اطلاع پیدا کردند که مقتول طی درگیری با یکی از دوستانش بنام "مراد" مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و قاتل (مراد) پس از ارتکاب جنایت محل را به سرعت ترک کرده است. کارآگاهان با بررسی سوابق مراد . ث متولد 1362 اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه شرارت و قدرت نمایی با سلاح سرد است که از سوی دستگاه قضایی نیز محکوم به پرداخت دیه شده است.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت مراد در فلکه دوم دولت آباد به تحقیق از اعضای خانواده او پرداختند؛ پدر مراد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در پی تماس تلفنی دوستان پسرم، متوجه شدم که او دوباره درگیر شده است. به بیمارستان رفتم اما او را پیدا نکردم؛ در بیمارستان بود که متوجه شدم او با یکی از دوستانش درگیر شده و او را مورد اصابت ضربات چاقو قرار داده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده و در شرایطی که اعضای خانواده قاتل مدعی بودند که هیچ اطلاعی از مخفیگاه مراد در اختیار ندارند، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که وی به صورت غیرقانونی و از طریق مرزهای غربی از کشور خارج شده است؛ لذا اطلاعات قاتل متواری برای شناسایی و دستگیری در اختیار پلیس بین‌الملل ( اينترپل) قرار گرفت.

در تاریخ 25 مهرماه به پلیس بین‌الملل ایران اطلاع داده شد که شخصی بنام "سهیل کریمیان" به اتهام اقامت غیرقانونی در کشور ترکیه دستگیر شده؛ لذا هماهنگی‌های لازم انجام و این شخص در اختیار پلیس بین‌الملل ایران قرار گرفت و از طریق پایانه مرزی شهرستان ماکو به داخل کشور منتقل شد.

در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که سهیل کریمیان یک هویت دروغین است و با شناسایی هویت واقعی متهم بنام "مراد . ث" مشخص شد که وی به اتهام قتل عمد، از سال 1390 تحت تعقیب اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد که بلافاصله موضوع به پلیس آگاهی تهران اعلام و تیمی از کارآگاهان اداره دهم آگاهی با حضور در شهرستان ماکو متهم را تحویل و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

"مراد . ث" در همان اظهارات اولیه صراحتا به قتل دوست خود در سال 1390 اعتراف کرد و در خصوص شب جنایت به کارآگاهان گفت:"شب حادثه هر دو نفرمان مست بودیم؛ با مقتول مشاجره لفظی پیدا کردم و چون در حالت طبیعی قرار نداشتم، با ضربات متعدد چاقو مقتول را از ناحیه شکم و سینه مورد اصابت ضربات متعدد چاقو قرار دادم. مدتی را در منزل دوستانم مخفی بودم تا اینکه پس از تهیه مقداری پول، از طریق مرزهای غربی کشور و به صورت غیرقانونی از کشور خارج شدم . مدت 5 سال به صورت غیرقانونی در داخل کشور آلمان و در داخل کمپ مهاجرین زندگی می‌کردم که به علت درگیری مجبور شدم تا این کشور را نیز ترک کرده و به ترکیه رفتم. همچنان در کشور ترکیه نیز با هویت سهیل کریمیان زندگی می‌کردم تا اینکه به علت اقامت غیرقانونی دستگیر و به پلیس ایران تحویل داده شدم ؛ نهایتا با شناسایی هویت واقعی‌ام توسط پلیس ایران، آنها متوجه شدند که به اتهام قتل تحت تعقیب پلیس آگاهی تهران قرار دارم .

بر اساس اعلام پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با صدور قرار قانونی بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه سوم دادسرای ناحیه 27 تهران ، متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل عمد پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

کد خبر 420655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =