همشهری‌انلاین: شهردار منطقه ۲۰ از طراحی اپلیکیشن آموزشی و موقعیت‌یابی مخازن شن و نمک در زمان بارش برف، تحت نرم افزار GIS خبر داد.

به گزارش شهرنوشت به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 20، فرهاد افشار با اعلام این خبر گفت: براي افزایش مشارکت شهروندان در برف‌روبی و پاکسازی مسیرها و معابر و تسهیل دسترسی به مخازن شن و نمک، نرم‌افزار آموزشی و موقعیت‌یاب مخازن شن و نمک در منطقه 20 راه‌اندازی می‌شود.

افشار گفت: با راه‌اندازی این نرم‌افزار امکان دستیابی شهروندان به موقعیت‌های مخازن شن و نمک بر روی نقشه میسر می‌شود. شهروندان با استفاده از این نرم افزار می‌توانند در زمان بارش برف ضمن اطلاع از نزدیک‌ترین محل جانمایی مخازن شن و نمک نسبت به پاکسازی محل تردد خود در معابر اقدام کنند.

او با اشاره به این‌که این نرم افزار در راستای تحقق شعار "ری شهر ایرانی اسلامی پیشرو" و استقرار سازمان الکترونیکی در شهرداری منطقه 20 طراحی شده است، گفت : تدوین سناریوی کامل برف‌روبی پیش، حین و پس از بارش و آموزش دقیق نحوه استفاده از انواع مواد یخ‌زدا از اهداف راه‌اندازی این نرم افزار است تا شهروندان بدون نیاز به نیروهای اجرایی مدیریت شهری نسبت به پاکسازی معابر محل تردد خود اقدام کنند.

افشار شناسایی و ثبت اطلاعات مکانی نقاط حساس و آب‌گیر،ثبت اطلاعات ماشین آلات و تجهیزات برف‌روبی، اعلام محل استقرار و برنامه عملیاتی آن‌ها را از دیگر قابلیت‌های این اپلیکیشن برشمرد.

او اولویت‌بندی معابر برای انجام عملیات برف‌روبی را از جمله اهداف راه‌اندازی این نرم‌افزار عنوان کرد و افزود: از طریق این سامانه ثبت اطلاعات نیروی انسانی بر اساس حوزه‌های فعالیت و نقش‌های کاربری مشخص به تفکیک نواحی و سایت‌های (مرکزی،اصلی،فرعی و مخازن) برف‌روبی امکان‌پذیر می‌شود.

شهردار منطقه 20 تصریح کرد: براي رفاه حال شهروندان به زودی امکان دستیابی از طریق نسخه اندرویدی این اپلیکیشن برای شهروندان مهیا می‌شود .

کد خبر 419635

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار