۸ شکارچی غیرمجاز که با ورود به پارک ملی گلستان مشغول شکار بودند در جریان درگیری با محیط‌بانان یکی از آنها به شهادت رساندند.

محیط بان

این درگیری بامداد دیروز در منطقه سولگرد پارک ملی گلستان اتفاق افتاد. ماجرا از این قرار بود که به محیط‌بانان منطقه خبر رسید که چند شکارچی غیرمجاز وارد بخشی از پارک شده و قصد شکار دارند. در این شرایط 2نفر از محیط‌بانان همراه با 2همیار پارک راهی منطقه‌ای شدند که گمان می‌کردند شکارچیان در آنجا قرار دارند.

دقایقی بعد محیط‌بانان موفق به شناسایی شکارچیان شدند. آنها 8نفر بودند که به‌صورت غیرمجاز وارد پارک شده و قصد شکار داشتند. هرچند محیط‌بانان تلاش کردند شکارچیان را از منطقه حفاظت شده به بیرون هدایت کنند اما آنها حاضر به خروج نبودند و با محیط‌بانان درگیر شدند. آنها که مسلح بودند به سوی محیط‌بانان تیراندازی کردند و در جریان این درگیری مسلحانه یکی از محیط‌بانان به شهادت رسید و 3نفر دیگر مجروح شدند.

امیرعبدوس، مدیرکل محیط ‌زیست استان گلستان دراین‌باره گفت: در درگیری مسلحانه بامداد چهارشنبه در پارک ملی گلستان، یکی از همکاران به نام تاج محمد باشقره به درجه رفیع شهادت نایل آمد و دیگر همکارمان عبدالناصر هادی‌زاده زخمی شد. همچنین 2همیار پارک ملی گلستان به نام محمود خواجوی و امید پاکدین نیز مجروح و بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند.

وی ادامه داد: نیروهای حاضر در منطقه بعد از اعلام خبر درگیری به سرعت وارد منطقه شدند و متخلفان را که 8نفر بودند تحت تعقیب قرار دادند که آنها با استفاده از تاریکی شب متواری شدند. در همین حال دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خراسان شمالی از شناسایی عاملان شهادت محیط‌بان گلستانی خبر داد و به میزان گفت:

مرجع قضایی از همان ابتدای حادثه در صحنه حضور داشته و پیگیری‌های لازم برای شناسایی و دستگیری متهمان این پرونده در حال انجام است. وی ادامه داد: براساس تحقیقات اولیه انجام شده متهمان حدود 8 نفر شکارچی غیرمجاز بودند که از استان‌های همجوار برای شکار به این منطقه آمده بودند و تحقیقات برای دستگیری‌شان ادامه دارد.

کد خبر 419518

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
    0 0
    بخاطرحیوان چراانسانهاهمدیگررا میکوشندخدایاکجایی

دیدگاه خوانندگان