همشهری آنلاین: رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: کارت شناسایی ایثارگری برای جانبازان زیر ۲۵ درصد در سراسر کشور صادر می‌شود.

محمدعلی شهیدی

به گزارش ایرنا از بنیاد شهید، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی روز چهارشنبه در نشست شورای معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: بر اساس مصوبه شورای معاونان بنیاد شهید و امور ایثارگران، جانبازان زیر 25 درصد نیز برای نخستین بار کارت شناسایی هوشمند دریافت می‌کنند.

وی افزود: در حال حاضر حدود 330 هزار جانباز زیر 25 درصد در کشور هستند که با در نظر گرفتن جانبازان دارای سایر نسبت ‌های ایثارگری، 322 هزار نفر از این افراد واجد دریافت کارت شناسایی ایثارگری هستند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید با اشاره به زمان در نظر گرفته شده در برنامه صدور کارت‌ های شناسایی جانبازی اظهار داشت: ثبت درخواست کارت‌ های جانبازان 20 درصد در نیمه دوم آبان ماه، جانبازان 15 درصد در آذر، جانبازان 10 درصد در دی و جانبازان 5 درصد در بهمن ‌ماه انجام می شود و تا پایان سال جاری نسبت به صدور کارت همه متقاضیان اقدام خواهد شد.

معاون رئیس جمهوری درباره نحوه ثبت ‌نام و دریافت این کارت‌ ها ادامه داد: جانبازانی که پیش از این نام کاربری و رمز ورود را برای سامانه خدمات الکترونیک ایثار (isaarit.isaar.ir) دریافت کرده اند، می توانند با مراجعه به این سامانه درخواست خود را برای دریافت کارت ثبت کنند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: سایر جانبازان نیز باید یک مرتبه به مرکز ارتباطات و مراجعات (هاتف) بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان یا محل دارای پرونده مراجعه کنند و پس از دریافت نام کاربری و رمز ورود برای ثبت‌نام دریافت کارت ایثارگری در سامانه خدمات الکترونیک ایثار اقدام کنند.

شهیدی در خصوص آخرین وضعیت صدور کارت‌ های شناسایی خانواده‌ های شهدا، آزادگان و جانبازان بالای 25 درصد گفت: از حدود 643 هزار واجد شرایط دریافت این کارت‌ها تاکنون بیش از 367 هزار نفر معادل 57 درصد واجدان شرایط در سامانه ثبت‌ نام کرده ‌اند که کارت‌ های مربوط به 347 هزار نفر این افراد صادر و تحویل شده است و 14 هزار و 500 مورد از درخواست ‌ها نیز در دست اقدام هستند.

وی با اشاره به بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور برای معرفی کارت‌ های شناسایی جدید ایثارگران تصریح کرد: این بخشنامه در شهریورماه با امضای معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور برای دستگاه‌ ها ارسال شده است و بر اساس آن تصاویر کارت‌ های جدید شناسایی خانواده‌ های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان به عنوان مدرک معتبر معرفی شده است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید تاکید کرد: کارت‌ های شناسایی قدیمی ایثارگران فاقد اعتبار است و تمام ایثارگران برای احراز ایثارگری خود در دستگاه‌ ها و سازمان ‌های دولتی نیازمند ارائه کارت‌ های جدید خواهند بود. بنابراین ضرورت دارد خانواده های شهدا و آزادگان سرافراز هرچه سریعتر درخواست خود را برای دریافت کارت شناسایی جدید ثبت کنند تا نسبت به صدور کارت آنان اقدام شود.

کد خبر 419420

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha