سه‌شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۰
۰ نفر

همشهری آنلاین: نخستین دوره جایزه ادبی «محمدعلی جمالزاده» در سطح ملی در اصفهان برگزار می‌شود.

ادبیات

به گزارش ايسنا؛ علی خدایی، دبیر ادبی جایزه جمالزاده، اظهار کرد:‌ این جایزه ادبی در زمستان ۱۳۹۷ در بخش‌های داستان کوتاه و زندگی‌نگاره‌های اصفهان برگزار می‌شود.

او افزود: بخش داستان کوتاه در دو قالب اصفهان و آزاد برگزار می‌شود. داستان‌های بخش اصفهان باید با عناصر مرتبط با اصفهان پیوند داشته و از ویژگی‌های تاریخی، جغرافیایی اماکن، نمادهای شهری، زیارتی و... و سبک زندگی مردم اصفهان استفاده داستانی کرده باشد. داستان‌های بخش آزاد نیز با درون‌مایه و مضامین آزاد محصول کار خلاق نویسندگان خواهد بود.

خدایی در ادامه گفت: در بخش زندگی‌نگاره‌های اصفهان نیز پذیرای روایت‌های واقعی از تجربه زندگی در اصفهان و یا سفر به این شهر به شکل ناداستان خواهیم بود و نویسندگان این بخش لزوما داستان‌نویسان نیستند، بلکه تمام نویسندگان فارسی با هر مدیومی می‌توانند آثار خود را ارسال کنند.

دبیر جایزه جمالزاده با بیان این‌که مهلت ارسال آثار به این جایزه تا ۲۰ آذر ماه است، ادامه داد:‌ جشنواره در هفته اول بهمن‌ماه در اصفهان  برگزار می‌شود.

علی خدایی درباره شرایط و مقررات جشنواره طبق فراخوان گفت:‌ هر نویسنده می‌تواند در بخش داستان کوتاه اصفهان یک اثر، در بخش داستان کوتاه آزاد نیز یک اثر و در بخش ناداستان هم یک کار ارائه کند. هر اثر ارسالی نباید از پنج‌هزار کلمه بیشتر باشد و قبلا در کتاب، مجله، رسانه مکتوب و فضای مجازی منتشر و یا در مسابقه‌ای برگزیده شده باشد. علاوه بر این‌که با توجه به چاپ و انتشار آثار برگزیده جایزه جمالزاده، این آثار باید با موازین چاپ و نشر مطابقت داشته باشد.

او اضافه کرد: در صورت برگزیده شدن اثر، تمام حقوق مادی و معنوی آن در اختیار سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان است و به نفرات برگزیده جایزه نقدی و نشان جایزه جمالزاده اهدا می‌شود.

عموم علاقه‌مندان و اهالی نوشتن می‌توانند برای دریافت فرم ثبت نام جایزه جمالزاده  و اطلاعات بیشتر به سایت این جایزه به نشانی www.jamalzadehaward.ir مراجعه کنند.

کد خبر 419241

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ادبیات و کتاب

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار