همشهری آنلاین: سومین دوره بازی‌های پاراآسیایی که به میزبانی اندونزی و در شهر جاکارتا برگزار شد، روز شنبه (۲۱ مهر) با کسب ۵۱ طلا، ۴۲ نقره و ۴۳ برنز و احراز سکوی سوم قاره کهن به پایان رسید.

Sport

کاروان ورزشی کشورمان در این رقابت‌ها با ۲۱۲ ورزشکار شرکت کرد و موفق به کسب ۱۳۶ مدال شد تا با یک رتبه صعود نسبت به دوره قبلی در رده سوم قرار بگیرد.

شاهین ایزدیار، شناگر کشورمان در این دوره از مسابقات ۶ طلا و 1 نقره گرفت و رکورد جالبی از خود به نمایش گذاشت.

این رتبه در حالی به دست آمد که چین و کره جنوبی بالاتر از کاروان ایران ایستادند، البته اختلاف با کره جنوبی نیز بسیار کم بود.

اسامی کامل مدال‌آوران کاروان ایران و جدول نهایی این دوره از بازی‌ها به شرح زیر است:

  • مدال‌آوران طلا:

۱ - شاهین ایزدیاد - شنا - کلاس S10

۲- یونس سیفی‌پور ـ دو و میدانی ـ پرتاب کلاب ـ کلاس

۳-رقیه شجاعی ـ تیراندازی ـ تفنگ بادی ایستاده ـ ۱۰ متر SH1S32

۴-ساره جوانمردی ـ تیراندازی ـ خفیف ۵۰ متر

۵-وحید علی نجیمی ـ دو و میدانی ـ دوی ۲۰۰ متر

۶ـ شاهین ایزدیار ـ شنا ۱۰۰ متر آزاد ـ کلاس S10

۷ـ علیرضا قلعه‌ناصری ـ دو و میدانی ـ پرتاب دیسک

۸ـ عذرا مهدوی‌کیا ـ دو و میدانی ـ دوی ۱۵۰۰ متر

۹ـ امیر جعفری ـ وزنه‌برداری دسته پنجم ۶۹ کیلوگرم

۱۰ـ محمدرضا احمدی ـ دو و میدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33

۱۱-مهدی اولاد ـ دو و میدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F11

۱۲ـ ساره جوانمردی ـ تپانچه بادی ۱۰ متر P2 ـ کلاس SH1

۱۳-بتول جهانگیری ـ دو و میدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33

۱۴-شاهین ایزدیار ـ شنا ـ ماده ۲۰۰ متر مختلط

۱۵ـ روح‌الله رستمی ـ وزنه‌برداری ـ دسته ۷۲ کیلوگرم

۱۶-فرزاد سپهوند ـ دو و میدانی ـ پرتاب دیسک

۱۷ـ حسین خرسند امیری ـ دو و میدانی ـ پرتاب دیسک

۱۸ـ مهدی اولاد ـ دو و میدانی ـ پرتاب دیسک ـ کلاس F11

۱۹-تیم شطرنج بانوان ـ B2-B3

۲۰-عاطفه نقوی ـ شطرنج ـ B2-B3

۲۱ـ امید کریمی ـ شطرنج ـ B2-B3

۲۲ـ علیرضا مختاری ـ دو و میدانی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F53

۲۳ـ هاشمیه متقیان ـ دو و میدانی ـ پرتاب دیسک ـ کلاس F56

۲۴ـ وحید نوری ـ جودو دسته ۹۰ کیلوگرم

۲۵ـ احسان موسوی‌نژاد ـ جودو ـ دسته ۱۱۱ کیلوگرم

۲۶ـ محمدرضا زندی ـ تیر و کمان ـ کلاس W1

۲۷ـ عارف بهاروند ـ دو و میدانی

۲۸ـ شاهین ایزدیار ـ شنا

۲۹ـ شاهین ایزدیار ـ شنا

۳۰-مهناز امینی ـ پرتاب نیزه

۳۱ـ آرزو حکیمی ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F32

۳۲ـ امید ظریف ـ دو و میدانی ۴۰۰ متر ـ کلاس T13

۳۳ـ زهرا نعمتی و غلامرضا رحیمی تیر و کمان (تیم میکس ریکرو)

۳۴ـ مهدی علیزاده ـ پرتاب نیزه ـ کلاس F33-34

۳۵ـ حامد امیری ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F54-55

۳۶ـ تیم ملی والیبال نشسته مردان

۳۷ـ وحید علی نجیمی ـ دوومیدانی ۴۰۰ متر ـ کلاس T12

۳۸ـ سجاد محمدیان ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F42

۳۹ـ محمد الوان‌پور ـ پرتاب نیزه ـ کلاس F56

۴۰-حمید اسلامی ـ دو و میدانی ۱۵۰۰ متر ـ کلاس T11

۴۱ - الناز دارابیان - پرتاب دیسک کلاس F51، F52 و F53

۴۲ - سامان پاکباز - پرتاب دیسک کلاس F12

۴۳ - پیمان نصیری - دو و میدانی ۱۵۰۰ متر کلاس T20

۴۴ - سید حامد صلحی‌پور - وزنه‌برداری دسته ۹۷ کیلوگرم

۴۵ - تیم شطرنج بانوان - کلاس B3 - B2

۴۶ - تیم گلبال مردان

۴۷ - سیامند رحمان - وزنه‌برداری دسته ۱۰۷ کیلوگرم

۴۸ - شاهین ایزدیار - شنا - ۱۰۰ متر کرال پشت

۴۹ - عشرت کردستانی - پرتاب وزنه

۵۰- حامد امیری - پرتاب نیزه

۵۱- تیم ملی بسکتبال با ویلچر

  • مدال‌آوران نقره:

۱-جاوید احسانی شکیب - پرتاب دیسک

۲- علی الفت‌نیا - دو و میدانی ۲۰۰ متر

۳- زهرا صالحی - پرتاب نیزه

۴- هاجر صفرزاده - دوی ۲۰۰ متر کلاس T22

۵- نورمحمد آرخی - ماده پرتاب وزنه کلاس F11

۶- سامان پاکباز - کلاس F12 پرتاب وزنه

۷- سمیرا ارم - تپانچه ۱۰ متر بادی کلاس Sh1

۸- هاشمیه متقیان - پرتاب نیزه کلاس ادغامی F55/56

۹- مختاری - پرتاب دیسک کلاس ادغامی F51/52/53

۱۰- صالح فرج‌زاده در پرتاب وزنه کلاس F34

۱۱- زهرا نعمتی در ریکرو

۱۲- فریبا زنده‌بودی - شطرنج

۱۳- بهزاد عزیزی - پرتاب نیزه

۱۴- جلیل باقری - پرتاب دیسک

۱۵- یوسف یوسفی - وزنه‌برداری ۵۹ کیلوگرم

۱۶- علی‌اصغر جوانمردی - پرتاب وزنه

۱۷ - تیم شطرنج مردان

۱۸ - تیم شطرنج بانوان

۱۹ - اسدالله عظیمی - دو و میدانی

۲۰- نادر مرادی - وزنه‌برداری

۲۱ - هاشم رستگاری - دوی ۴۰۰ متر کلاسT37

۲۲- تیم ملی والیبال نشسته بانوان

۲۳- جلیل باقری - پرتاب وزنه

۲۴ - هاجر صفرزاده - دوی ۴۰۰ متر کلاس T12

۲۵ - تیم جودوی نابینایان

۲۶ - شاهین ایزدیار ماده ۴۰۰ متر آزاد کلاس S10

۲۷ - محمد خالوندی - پرتاب نیزه

۲۸ - فائزه کرمانی - پرتاب نیزه کلاس F33/34

۲۹ - مسعود حیدری - پرتاب دیسک کلاس F12

۳۰- مرضیه صدقی - پرتاب وزنه کلاس F54

۳۱ - فرشته مرادی - پرتاب وزنه ماده F34

۳۲ - هرمز سیدی - پرتاب نیزه کلاس F37/38

۳۳ - داودعلی قاسمی - دو و میدانی - دوی ۱۰۰ متر - کلاس T13

۳۴ - محمدرضا خیرالله‌زاده - جودو وزن ۱۰۰ کیلوگرم

۳۵ - تیم تیراندازی - میکس کامپوند

۳۶ - امان‌الله پاپی - پرتاب نیزه

۳۶ - محسن کائیدی - پرتاب نیزه

۳۷ - ملیحه صفایی - شطرنج

۳۸ - فاطمه برقول - شطرنج

۳۹ - تیم شطرنج بانوان - کلاس B1

۴۰- علی‌اکبر غریب‌شی - وزنه‌برداری دسته ۱۰۷ کیلوگرم

۴۱ - منصور پورمیرزایی - وزنه‌برداری دسته ۱۰۷ کیلوگرم

۴۲ - عبدالرضا جوکار - پرتاب نیزه

  • مدال‌آوران برنز:

۱-علی امیدی - دو و میدانی

۲- امید ظریف صنایع- دو و میدانی ۲۰۰ متر کلاس T13

۳- داودعلی قاسمی- دو و میدانی ۲۰۰ متر کلاس T3

۴- احمد اجاقلو - دو و میدانی - ۲۰۰ متر

۵- عذرا مهدوی‌کیا - پرتاب نیزه کلاس F12/13

۶- سولماز بازرگان - پرتاب دیسک

۷- مسعود حیدری - کلاس F12 پرتاب وزنه

۸- حمزه محمدی - وزنه‌برداری

۹- مهدی علیزاده - پرتاب وزنه

۱۰- امید ظریف - دو و میدانی

۱۱- آرین لطفی در پرتاب دیسک کلاس F11

۱۲- فاطمه برقول - شطرنج

۱۳- لیلا زارع‌زاده - برنز

۱۴- سیدعرفان حسینی - پرتاب نیزه

۱۵- زهرا برناکی - پرش طول

۱۶- حسن جانفشان - تنیس روی میز

۱۷- حامد امیری- پرتاب دیسک

۱۸- میثم بنی‌طبا - جودو ۶۰ کیلوگرم

۱۹- رضا غلامی- جودو ۶۶ کیلوگرم

۲۰- شطرنج نابینایان گروه B1 آقایان

۲۱ - مجید کاکوش - تیراندازی با کمان

۲۲ - فرهاد کهریزی - دوی ۴۰۰ متر کلاس T36

۲۳ - هاجر صفرزاده - ماده دوی ۱۰۰ متر بانوان کلاس T12

۲۸ - شیلا حدادی - پرتاب دیسک کلاس ادغامی F54/55

۲۵ - ژیلا یوسفی - پرتاب دیسک

۲۶ - بتول جهانگیری - پرتاب نیزه کلاس F33/34

۲۷ - تیم ملی گلبال بانوان

۲۸ - امین عبدل‌پور - ماده ۱۵۰۰ متر مردان

۲۹ - شهلا حدیدی - پرتاب وزنه کلاس F54

۳۰- جواد حردانی - پرتاب نیزه کلاس F37/38

۳۱ - احمد اجاقلو - دو و میدانی - دوی ۱۰۰ متر

۳۲ - علیرضا مختاری - دو و میدانی - پرتاب دیسک

۳۳ - محمد خالوندی - پرتاب دیسک

۳۴ - امیر خسروانی - دو و میدانی - پرش طول کلاس T12

۳۵ - امیر جعفری - جودو وزن ۷۳ کیلوگرم

۳۶ - فریبا زنده‌بودی - شطرنج

۳۷ - سامان رضی - وزنه‌برداری دسته ۱۰۷ کیلوگرم

۳۸ - محمدحسین کریمی - شنای ۵۰ مترال کرال سنیه

۳۹ - میکائیل دیانی - دو و میدانی - دوی ۵ هزار متر

۴۰- پروین مقدم - پرتاب وزنه کلاس F55

۴۱ - یونس سیفی‌پور - پرتاب وزنه کلاس F32

۴۲ - فریبا زنده‌بودی - شطرنج

 

کد خبر 419049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار