همشهری آنلاین: بارش باران که از دیروز در مازندران آغاز شده است خسارت‌های فراوانی را به همراه داشت به طوری که موجب آبگرفتگی معابر و برخی منازل در بسیاری از شهرستان‌های این استان به ویژه در نوشهر و چالوس شد.

وضعیت بارش باران در نوشهر و چالوس

به گزارش ایسنا، با توجه به پیش‌بینی‌هایی که از روزهای گذشته شده بود بارش باران در تمام مازندران و به ویژه در غرب استان موجب آبگرفتگی معابر و منازل و سرریز شدن رودخانه‌ها شد و این امر مدارس را در شیفت صبح به تعطیلی کشاند.

بر اساس گزارش اداره هواشناسی نوشهر، بارش باران در این ایستگاه تا صبح امروز ۱۵۴ میلیمتر گزارش شد که پس از رامسر بیشترین بارندگی را به خود اختصاص داد.

محمدناصر زندی فرماندار چالوس در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت این شهرستان در این وضعیت آب و هوایی، گفت: بارش شدید باران موجب آبگرفتگی معابر و برخی منازل شد و خسارت‌هایی به بار آورد.

وضعیت بارش باران در نوشهر و چالوس

  • شهر هچیرود تا حدی بحرانی است

وی با بیان این‌که وضعیت در هچیرود تا حدی بحرانی است، اظهار کرد: آب به داخل منازل برخی نقاط در سطح روستاهای چالوس و شهر هچیرود رفت و موجب خساراتی شد، هم‌چنین در مناطقی از جمله رادیو دریا، اشکاردشت و روستاهای خرمنه و ذوات نیز آبگرفتگی منازل گزارش شده است.

زندی ادامه داد: قطع درختان در چند نقطه موجب قطعی برق به صورت مقطعی شد که با تلاش اداره برق مشکل برطرف گردید.

فرماندار چالوس با اشاره به این‌که در ۶۰ نقطه آبگرفتگی گزارش شده است، خاطرنشان کرد: از شب گذشته نیروهای شهرداری، هلال احمر و آب و فاضلاب روستایی در حال امداد رسانی و تخلیه آب از منازل هستند.

وی افزود: در زیرزمین تعدادی از واحدهای آپارتمان در چالوس نیز آبگرفتگی موجب بروز خسارت به چند دستگاه خودرو شد به طوری که برخی از خودروها تا سقف در زیر آب قرار داشتند.

  •  تعطیلی تمامی مدارس در چالوس

زندی گفت: به علت بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر تمامی مدارس شیفت صبح شهرستان تعطیل است.

  • تعطیلی مدارس در نوشهر

عبدالصمد صفرنژاد فرماندار نوشهر نیز در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این‌که از شب گذشته از چند نقطه شهرستان بازدید به عمل آمد و تمامی نیروها برای امدادرسانی در آماده‌باش کامل قرار دارند، اظهار کرد: با توجه به شدت باران تمامی مدارس نوشهر تعطیل است.

وضعیت بارش باران در نوشهر و چالوس

  •  بازگشایی تمامی مسیرهای شهری نوشهر

علی امانی شهردار نوشهر در این زمینه به ایسنا گفت: از روز گذشته تمامی نیروها در حال آماده‌باش هستند و مسیرهایی که بر اثر بارش باران مسدود شده بود، بازگشایی شد.

  • بارش ۱۵۴ میلیمتری در نوشهر

رضا گلپور رئیس هواشناسی نوشهر نیز در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به این‌که از روز گذشته تا ساعت 6 و 30 دقیقه صبح امروز بیش از ۱۵۴ میلیمتر در نوشهر باران باریده است، اظهار کرد: پس از رامسر این شهر بیشترین بارش باران را داشته است.

وی افزود: بارش باران تا عصر ادامه دارد و بعد از آن روبه کاهش می‌رود.

وضعیت بارش باران در نوشهر و چالوس

کد خبر 418389

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =