همشهری آنلاین: پوستر سومین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی طی مراسمی با حضور مشاور وزیر ارشاد رونمایی شد.

پوستر سومین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی

به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی رویدادهای ترویج کتاب‌خوانی، پوستر سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی در حاشیه نشست، هم‌اندیشی و آسیب‌شناسی کارگاه‌های جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان در سرای اهل قلم خانه کتاب با حضور ابراهیم حیدری مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی فرهنگی و علی اصغر سیدآبادی مشاور وزیر و قائم مقام ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اساتید و نویسندگان حوزه ادبیات کودک و نوجوان رونمایی شد.

ابراهیم حیدری مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی در این نشست، گفت: در سومین دوره فعالیت جام باشگاه‌های کتابخوانی شهرها و روستاهای بیشتری به نسبت دوره‌های مشارکت داشتند. ما با بهره‌گیری از تجربه دو دوره پیشین کارگاه‌های آموزشی مربی‌ها و تسهیلگران باشگاه‌های کتابخوانی را در استان‌های مختلف کشور برگزار کردیم. در همه استان‌های کشور کارگاه‌های آموزشی دو روزه با حضور اساتید مجرب و نویسندگان حوزه کودک و نوجوان برگزار شد.

هم‌چنین علی اصغر سیدآبادی قائم مقام ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فعالیت جام باشگاه‌های کتابخوانی را فراتر از کتابخوانی دانست و گفت: در این باشگاه‌ها کودکان و نوجوانان علاوه بر مطالعه کتاب و افزایش علاقه‌مندی به کتاب، بچه‌ها با نگاه انتقادی آشنا می‌شوند و همچنین فرصتی فراهم می‌شود تا ذهنیت انتقادی، خلاق و گفت‌وگو محور در میان آن‌ها رشد کند. در حقیقت این باشگاه‌ها محل بارور شدن و شکوفایی خلاقیت‌ها و استعدادهای کودکان و نوجوانان است.

در این نشست، فعالان و مربی‌های جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی به طرح دیدگاه‌ها و پیشنهادهای‌شان پرداختند و از آن جمله عنوان شد که شرکت کنندگان و تسهیلگران شرکت کننده در کارگاه‌ها به صورت داوطلبانه در این برنامه‌ها شرکت کنند. دیگر پیشنهادها و راهکارهای ارائه شده در این نشست به شرح زیر بود: ۱- برگزاری کارگاه‌های آموزشی مربی‌ها و تسهیل‌گران باشگاه‌های کتابخوانی در استان‌ها با اطلاع‌رسانی بهتری صورت گیرد. ۲- در استان‌های فعال‌تر و دارای تقاضای بیشتری، امکان و فرصت بیش‌تری برای تشکیل کارگاه‌های آموزشی فراهم شود. ۳- محتوای کامل برنامه‌ها و مسائل آموزشی در اختیار اساتید و شرکت کنندگان کارگاه‌های قرار گیرد تا به صورت علمی و استفاده از مواد دیداری و شنیداری جذابیت و کیفیت این برنامه‌ها بالاتر برده شود. ۴- در طول سال از باشگاه‌های تشکیل شده در سراسر کشور بازید شود و مورد حمایت قرار گیرند و ۵- از ظرفیت بخش خصوصی جهت برپایی کارگاه‌های آموزشی کمک گرفته شود.

یادآوری می‌شود، در سومین دوره فعالیت جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی بیش از ۱۷۰۰ شهر و روستا در سراسر ایران برای راه‌اندازی باشگاه کتاب‌خوانی اعلام آمادگی کردند و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی http://bookpromotion.ir/reading-clubs/club-register-۳/ اطلاعات باشگاه‌شان را ثبت کنند. بر اساس این گزارش، ثبت‌نام سومین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی از اول مهرماه آغاز شده و علاقه‌مندان تا پایان وقت اداری روز بیستم مهرماه برای ثبت نام در این رویداد ترویج کتابخوانی فرصت دارند.

کد خبر 418041

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ادبیات و کتاب

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha