همشهری آنلاین: مخالفین سعودی گزارش دادند که رژیم عربستان برای تحت فشار قرار دادن 'احمد بن عبدالعزیز' برادر پادشاه عربستان ، چهار تن از پسران او را حبس خانگی کرد.

مخالفان سعودی: چهار برادرزاده پادشاه عربستان حبس خانگی شدند

احمدبن عبدالعزیز که در لندن به سر می برد شهریور ماه گذشته در اظهاراتی بی سابقه ، 'سلمان بن عبدالعزیز' پادشاه و 'محمدبن سلمان' ولیعهد عربستان را مسئول جنایات انجام گرفته در یمن معرفی کرد.

به گزارش جمعه ایرنا، منابع مخالفین سعودی اعلام کردند: رژیم با احضار سلطان ، نایف ، ترکی و عبدالعزیز چهار تن از فرزندان احمدبن عبدالعزیز ، تحت فشار آنها را وادار کردند ضمن محکوم کردن اظهارات پدر خود سکونت وی در اروپا را هم زیر سوال ببرند اما پاسخ رژیم به این اقدام آنها حبس خانگی بود.

احمد که پسر بلافصل موسس عربستان و برادر ملک سلمان محسوب می شود کسی است که دو بار یک بار در دوران ابتدای حکومت ملک عبدالله و بار دیگر در حکومت فعلی از رسیدن به تخت پادشاهی بازماند.

اظهارات شاهزاده احمد که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بازتاب بسیاری وسیعی داشته اشاره آشکاری به میزان اختلافات و جبهه بندی های درون خاندان ال سعود دارد.

وی از ژوئیه تا نوامبر سال 2012 میلادی به مدت 5 ماه وزیر کشور عربستان بود. 'عبدالله بن عبدالعزیز' پادشاه وقت سعودی با برکناری وی ، محمدبن نایف را جایگزین او کرد.

احمدبن عبدالعزیز نوامبر گذشته و ساعاتی پیش از بازداشت 11 نفر از شاهزادگان توسط بن سلمان، موفق به فرار و عزیمت به آمریکا شد.

ده ها نفر از شاهزادگان، بازرگانان و تجار عربستانی سپتامبر گذشته به جرم فساد دستگیر شدند و تعدادی از آنها پس از چند ماه حبس و تنها بعد از پرداخت مبالغ هنگفتی موفق به کسب آزادی شدند.

'ولید بن طلال' و' متعب بن عبدالله' دو تن از شاهزاده های معروفی بودند که توسط محمدبن سلمان دستگیر و پس از پرداخت پول آزاد شدند.

دادستان عربستان اعلام کرد که دولت موفق شده است از بازداشت شدگان 107 میلیارد دلار پول بگیرد.

کد خبر 417673

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =