همشهری آنلاین: وزیر بهداشت در سفر یک روزه به خراسان رضوی، از شرکت تولیدی تجهیزات پزشکی احیاء درمان پیشرفته در شهرک صنعتی توس و بزرگترین شرکت تولید شیرخشک خاورمیانه بازدید کرد.

سفر وزیر بهداشت به خراسان رضوی
  • بازديد وزیر بهداشت از شرکت تولید تجهیزات پزشکی احیاء درمان پیشرفته

دكتر سيد حسن هاشمي، در سفر یک روزه خود به استان خراسان رضوی، از شرکت تولیدی تجهیزات پزشکی احیاء درمان پیشرفته در شهرک صنعتی توس مشهد بازدید کرد.

به گزارش وبدا، این شرکت از سال 83 تاسیس و از سال 90 شروع به تولید محصولاتی مانند ماشین بیهوشی، ونتیلاتور و سی تی اسکن کرده است.

بر اساس قراردادی که بین این شرکت و شرکت تولید سی تی اسکن نیوسافت منعقد شده، تکنولوژی ساخت سی تی اسکن به اسران منتقل و پس از سه سال به تولید مستقل خواهد رسید.

شرکت احیاء درمان پیشرفته تا کنون 15 دستگاه سی تی اسکن تولید کرده و ظرفیت اسمی آن، تولید 120 دستگاه سی تی اسکن در سال است. قیمت دستگاه‌های تولیدی این شرکت که تنها تولید کننده سی تی اسکن در کشور است، 25 درصد کمتر از قیمت مشابه خارجی است.

یکی از اقدامات این شرکت، نوسازی و بازتولید دستگاه‌های سی تی اسکن قدیمی در راستای صرفه جویی ارزی و مدیریت منابع است.

این شرکت ظرفیت تولید سه هزار دستگاه ماشین بیهوشی ایرانی را دارد و در حال حاضر با تولید سالانه 800 دستگاه ماشین بیهوشی، بخش عمده ای از نیازهای کشور را پاسخ می‌دهد.

همچنین شرکت احیاء درمان پیشرفته سالانه 1000 دستگاه ونتیلاتور تولید می‌کند و نیاز کشور در این زمینه 3500 دستگاه است و این شرکت توانایی افزایش تولید سالانه 1500 دستگاه را دارد.

وزیر بهداشت از دستگاه پیشرفته ونتیلاتور تمام طراحی و ساخته شده ایرانی این شرکت که قرار است به واسطه شریک تجاری احیاء درمان به کشورهای دنیا صادر شود بازدید و از مسئولان این شرکت تقدیر کرد.

  • بازدید از بزرگترین شرکت تولید شیرخشک خاورمیانه

وزیر بهداشت با حضور در شهرک صنعتی توس مشهد مقدس، از بخش‌های مختلف شرکت صنایع پودر شیر مشهد؛ بزرگترین شرکت تولید شیرخشک کشور بازدید کرد.

به گزارش وبدا، این شرکت از سال 85 با مشارکت شرکت Danone Nutricia هلندی - فرانسوی آغاز به کار کرد.

محصولات این شرکت علاوه بر شیرخشک‌های مادر، شیرخشک بدون لاکتوز و آنتی رفلاکس است و محصولات آن علاوه بر بازار داخلی، به کشورهای همسایه نیز صادر می‌شود.

بنابر این گزارش، از سال 2009 تاکنون این شرکت توانسته 74 میلیون دلار از محصولات خود را در عراق، 19 میلیون دلار در افغانستان و 235 میلیون دلار در بازار داخلی به فروش برساند.

همچنین این شرکت ظرفیت تولید سالانه 12 هزار تن شیر خشک را دارد و در حال حاضر در این شرکت، 366 نفر نیروی انسانی فعالیت دارند.

شرکت صنایع پودر شیر مشهد، 10 محصول با برندهای ببلاک و آپتامیل در کشور تولید و محصولاتی برای نوزادان دارای آلرژی، نوزادان نارس و بیماری‌های گوارشی نوزادان را به کشور وارد می‌کند.

کد خبر 417454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار