همشهری آنلاین: غرق شدن یک قسمت بزرگ در ساحل محبوب ایالت کوئینزلند استرالیا در دریا، باعث ترس و وحشت مردم منطقه شده است.

وحشت مردم استرالیا از فرو ریختن ساحل کوئینزلند

به گزارش ایسنا، این دومین باری است که طی سه سال اخیر گودالی در ساحل شبه جزیره "اینسکیپ پوینت" ظاهر شده است و در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز یک خودروی شخصی، یک خودروی کاروان، یک تریلر و چندین چادر داخل گودال ایجاد شده در این ساحل سقوط کردند.

متصدی ماهیگیرانِ این ساحل ديروز در حال سرکشی به این منطقه ساحلی متوجه می‌شود قسمتی از ساحل ناپدید و گودالی به عمق ۷.۵ متر ایجاد شده است. به گفته او روز قبل ساحل کاملا طبیعی بوده و مردم زیادی در آن حضور داشتند. اما امروز یک فرسایش بزرگ در این ساحل اتفاق افتاده است.

مردم منطقه نسبت به فرسایش‌های بیشتر نگران بوده و این اتفاق ترس و وحشت را میان آن‌ها برانگیخته است. در سال ۲۰۱۵ میلادی یک مهندس ژئوتکنیک نسبت به فرسایش‌های بیشتر و ناپدید شدن کل ساحل هشدار داده بود.

سخنگوی خدمات پارک‌های ملی و حیات وحش کویینزلند با بیان این که رِنجرها و محیطبانان این فرسایش‌ها را دیده‌بانی می‌کنند گفت: فروریزی خط ساحلی واقع در جنوب محوطه جاده "اینسکیپ" امروز صبح توسط محیط‌بانان دیده شده و بلافاصله مورد ارزیابی قرار گرفت. هم‌چنین این فرسایش در اردوگاه‌های ساحلی تاثیر نداشته است.

این احتمال وجود دارد که فرسایش به دلیل تضعیف بخشی از خط ساحلی با جریان جزر و مد و امواج ایجاد شده باشد. زمانی که این اتفاق زیر خط آب رخ می‌دهد، خط ساحلی تکیه‌گاه خود را از دست داده و قسمتی از ساحل با پیش‌روی به سمت آب‌ها و کشیده شدن به اعماق، گودالی به جا می‌گذارد.

به گزارش دیلی‌میل، به منظور تامین امنیت عمومی نظارت دقیق بر این سایت توسط خدمات پارک‌های ملی و حیات وحش کویینزلند ادامه خواهد داشت.

کد خبر 417394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =