همشهری‌آنلاین: شهردار تهران صبح یک‌شنبه اول مهر با حضور در مدرسه ابتدایی پسرانه ناشنوایان باغچه‌بان ۱ آغاز سال تحصیلی جدید را با نواختن زنگ این مدرسه اعلام کرد.

آیین نواختن زنگ مهر توسط افشانی

سيد محمد علي افشاني، شهردار تهران گفت: در ابتدا جا دارد که شهادت جمعی از هموطنان‌مان را در حادثه تروریستی روز گذشته اهواز تسلیت و همچنین آغاز سال تحصیلی جدید را به همه دانشجویان، دانش‌آموزان، اساتید و ... تبریک بگویم.

به گزارش ایسنا، افشاني با بیان این‌که ما در کشوری زندگی می‌کنیم که معجزه‌ پیامبرش کتاب قرآن بود، اظهارکرد: تعلیم و تربیت جزو اولین آیاتی بود که از سوی خداوند نازل شد و این نشان می‌دهد که همه ما در برابر آموزش و پرورش مسئول هستیم و اگر در کنار وزیر آموزش و پرورش نباشیم، او به تنهایی نمی‌تواند مشکلات را حل کند.

شهردار تهران گفت: به شخصه وظیفه خود می‌دانم تا آنجایی که ممکن است کنار آموزش و پرورش باشم. آموزش امری بسیار ارزشمند است و جنبه‌های تربیتی سختی دارد و به نوبه خود دست تک‌تک معلمان را می‌بوسم و امید است کودکانی خلاق و پرسشگر تربیت کنیم تا موفقیت کشور در آینده تضمین شود.

آیین نواختن زنگ مهر توسط افشانی

افشانی با بیان این‌که آموزش و پرورش پاسخگوی درخواست روز جامعه است اما باید به گونه‌ای کودکان‌مان را تربیت کنیم که به پیش‌بینی شرایط آینده دست پیدا کنند تا زمینه‌ را برای آینده‌ای بهتر فراهم کنند، گفت: شهرداری تهران در راستای کمک به آموزش و پرورش گام‌هایی را برداشته است و این کمک‌ها ادامه پیدا می‌کند. حتی در بحث تغییر کاربری ساختمان‌های آموزش و پرورش در بافت‌هایی که الان فضای آموزشی نیاز ندارند مقرر شد که عوارض برای کسب پروانه از آنها اخذ نشود که دو هفته قبل این مهم به تصویب رسید و از این پس آموزش و پرورش حتی برای تغییر کاربری هم نیاز به پرداخت هزینه ندارد.

او همچنین با بیان این‌که شهرداری از طرق مختلف می‌تواند به آموزش و پرورش کمک کند، اظهار کرد: یکی از این روش‌ها نوسازی مدارس به خصوص محوطه‌سازی و فضای سبز است و همچنین شهرداري می‌تواند در بحث حمل‌ونقل و سرویس دانش‌آموزان به آموزش و پرورش کمک کند.

مجيد قدمی،رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی نیز در این مراسم با بیان این‌که 35 سال قبل من مدیر این مدرسه بودم و حالا در سایه تلاش دولت تدبیر و امید تعداد مدارس ویژه دانش‌آموزان استثنایی افزایش یافته است، گفت: خبر خوشی برای والدین و دانش‌آموزان استثنایی دارم و آن این‌که مشکل سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی حل شد. هرچند که 17 میلیارد تومان برای شهرداری هزینه‌بر است، اما اگر این سرویس‌های مدارس نبود، مدارس تعطیل می‌شد.

او افزود: معلولیت مشکل فرد نیست، بلکه مشکل جامعه است و باید در سایه تلاش یکدیگر مشکلات را رفع کنیم.

کد خبر 417167

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار