همشهری آنلاین: رئیس شورای روستای ابیانه گفت: تاسوعا و عاشورای امسال ورود گردشگران به روستای تاریخی ابیانه ممنوع است.

سایت خبری چمدان نوشت: محمدرضا علیرضایی درباره ممنوعیت ورود گردشگران به ابیانه در تاسوعا و عاشورا گفت: حدود ۴ هزار نفر ابیانه‌ای برای شرکت در مراسم عاشورا و تاسوعا هر ساله به این روستا مراجعت می‌کنند و روستا دیگر ظرفیت پذیرش گردشگران را ندارد.

او افزود: تنها گردشگرانی که هتل یا اقامتگاه بوم‌گردی خود را رزرو کرده‌اند می‌توانند در این دو روز وارد روستای ابیانه شوند و از ورود دیگر گردشگران ممانعت به عمل خواهد آمد.

رئیس شورای روستا در تشریح علت این ممنوعیت گفت: اماکن اقامتی روستا ظرفیتی برای پذیرش گردشگران ندارند. همچنین این روستا زیرساخت‌های لازم را برای ورود بیش از این تعداد را ندارد و در صورتی که اجازه ورود گردشگر به روستا داده شود حتی جایی برای ایستادن و برگزاری مراسم وجود نخواهد داشت.

احمد نجیبی، مدیر پایگاه میراث فرهنگی ابیانه نیز به چمدان گفت: از گردشگران خواهش می‌کنیم پیش از برنامه ریزی برای سفر به ابیانه ظرفیت‌های این روستا را بررسی کنند. در حال حاضر تمام هتل‌ها و رستوران‌های روستا ظرفیت‌شان تکمیل است و امکان پذیرای از گردشگران بیشتر وجود ندارد.

گفتنی است که مسئولان روستای ابیانه چند سال است که به دلیل هجوم گردشگران، ورود آنها را همزمان با مراسم تاسوعا و عاشورا به این روستای تاریخی ممنوع اعلام می‌کنند.

کد خبر 416870

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی