همشهری آنلاین: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین خواستار پیگیری ادارات شهرستانی برای پاکسازی حاشیه اتوبان قزوین - تهران با حضور ارگان‌های ذیربط شد.

حاشیه اتوبان قزوین تهران باید از زباله پاکسازی شود

به گزارش پايگاه اطلاع رساني محیط زیست استان قزوین، حسن پسندیده در جلسه شورای اداری و در جمع معاونان و روسای ستادی و شهرستانی اظهار داشت: در طول سالیان متمادی شاهد انباشت زباله و نخاله‌های ساختمانی در کنار بعضی جاده‌ها و به‌ویژه در حاشیه اتوبان قزوین به تهران هستیم که علاوه بر تبعات زیست محیطی، منظره زشتی را پیش روی مسافران و گردشگران ایجاد کرده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین خواستار اجرای یک برنامه استانی جامع برای رفع این معضل با حضور فرمانداران، بخشداران، شهرداران و ادارات ذیربط دیگر در سطح استان و شهرستان‌ها شد.

حسن پسندیده از ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان خواست تا در اسرع وقت نسبت به رفع معزل نخاله‌ها و زباله‌های حاشیه اتوبان برنامه‌ریزی کرده و تمام توان شهرستان‌ها را برای پاکسازی بسیج کنند.

پسندیده در ادامه به موضوع حسابرسی محیط زیستی ارگان‌ها و سازمان‌ها اشاره کرد و گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست استان به عنوان ناظر عالی موضوع حسابرسی محیط زیستی را در دستور کار خود قرار داده و بیش از 20 دستگاه در این حوزه مسئولیت مستقیم دارند و باید پاسخگوی فعالیت‌های خود در این حوزه باشند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست همچنین نظارت بیشتر بر تصفیه‌خانه‌ها و مدیریت فاضلاب‌ها را از اولویت‌های محیط زیست استان برشمرد و به‌ویژه نظارت بر خروجی فاضلاب واحدهای آبکاری را به دلیل امکان آلایندگی فلزات سنگین بسیار با اهمیت عنوان کرد.

کد خبر 416705

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار