همشهری آنلاین: ژائیر بولسونارو، نامزد پیشتاز از حزب راست افراطی برزیل در حین کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری این کشور از ناحیه شکم مورد اصابت چاقو قرار گرفت و زخمی شد. پسر او در یک پیام توییتری گفته است که حال پدرش وخیم است.

حمله با چاقو به نامزد پیشتاز ریاست جمهوری برزیل

به گزارش دويچه وله، فلاویو بولسونارو پسر نامزد ریاست جمهوری پیشتاز برزیل در توییتر شخصی خود ابتدا خبر داد که وضع پدرش خوب است و او فقط جراحات سطحی برداشته است. اما او بعدا در پیام توییتری دیگری گفت که پدرش خون زیادی از دست داده و در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفته و شرایط جسمانی او وخیم است.

فلاویو بولسونارو در پیام توییتری خود همچنین نوشته است که مردم برای پدرش دعا کنند چونکه جراحات بدتر از آن بوده که انتظار آن را داشته است. به گفته او بخشی از کبد، ریه و روده پدرش با چاقو سوراخ شده و "تقریبا مرده بوده" است.

بولسونارو نامزد ۶۳ ساله ریاست جمهوری برزیل در ایالت میناس گرایس روز پنجشنبه ۱۵ شهریور مورد اصابت چاقو قرار گرفت. کانال‌های مختلف تلویزیونی برزیل چگونگی مورد حمله قرار گرفتن او را در کارزار انتخاباتی نشان دادند.

سخنگوی پلیس میناس گرایس گفته است که بولسونارو بلافاصله به بیمارستان انتقال یافته است. او همچنین اطلاع داده که پلیس فردی را در محل حادثه بازداشت کرده اما هویت فرد مظنون هنوز فاش نشده است.

رسانه‌های برزیلی با استناد به مقامات بیمارستان نوشتند که روده بولسونارو سوراخ شده و مورد عمل جراحی قرارگرفته است. به گفته این مقامات وضعیت جسمانی بیمار در حال حاضر کمی تثبیت پیدا کرده است.

ژائیر بولسونارو سیاستمدار راست افراطی برزیل طبق نظرسنجی‌های انجام گرفته در انتخابات ریاست جمهوری برزیل که ۷ اکتبر سال جاری (ماه آینده) برگزار می‌شود در دور اول پیشتاز است. اما به گفته رسانه‌های برزیل او در دور دوم انتخابات شانسی برای پیروزی نخواهد داشت.

بولوسونارو از رژیم دیکتاتور نظامی برزیل دفاع می‌کند که از سال ۱۹۶۴ تا ۱۹۸۵ حدود ۱۹ سال بر این کشور حاکم بود. او با اظهارات نژداپرستانه و زنستیزانه مورد توجه قرار گرفته است.

حزب چپ‌گرای کارگر برزیل لولا دا سیلوا، رئیس جمهور پیشین این کشور را به عنوان نامزد این حزب برای انتخابات معرفی کرده و از مردم خواسته بود به او رای دهند. اما دادگاه عالی انتخابات با نامزدی او مخالفت کرد. لولا اکنون به اتهام فساد مالی و پولشویی برای گذراندن دوران محکومیت ۱۲ ساله خود در زندان است.

کد خبر 415642

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار