همشهری‌آنلاین: شهردار منطقه دو درباره پرونده فردی که صبح سه‌شنبه ۱۳ شهریور مقابل شهرداری خودسوزی کرد، گفت: هیچ‌گونه اقدامی در خصوص پلمپ یا جلوگیری از فعالیت ملک موردنظر انجام نشده و صرفا اخطار قانونی به فرد موردنظر ابلاغ شده است.

به گزارش شهرنوشت، رسول کشت‌پور، شهردار منطقه دو گفت: پس از بررسی‌های به عمل آمده روشن شد ملک مورد مناقشه یک خانه ویلایی دو طبقه است که فرد خودسوزی کرده، مالک طبقه همکف این خانه بوده‌است. این فرد نسبت به تغییر کاربری و ساخت دو باب مغازه تجاری در پارکینگ ملک مزبور در سال‌های گذشته اقدام کرده‌است. شهرداری منطقه 2 هم در سال گذشته (تاریخ 30 بهمن 95) نسبت به تنظیم صورت جلسه شورای معماری در خصوص تثبیت دو واحد تجاری در همکف مشروط به اخذ تعهد محضری از مالکین مشاعی و پاسخ‌گویی به شاکیان احتمالی و تعهد تامین پارکینگ اقدام کرده‌است.

رسول كشت‌پور ادامه داد: در تاریخ 23 اردیبهشت سال جاری نیز یکی از مالکین مشاعی نسبت به تغییر کاربری طی نامه شماره 12507 اعتراض کرده و شهرداری متعاقبا برابر مقررات به مالک واحدهای تجاری نسبت به صدور اخطاریه مبنی بر ارایه رضایت‌نامه محضری از سایر ساکنین مشاعی اقدام کرده‌است.

کشت‌پور افزود: سپس با ادعای وکیل فرد مورد نظر مبنی بر دارا بودن وکالت‌نامه توافق از مالک اصلی، اداره حقوقی شهرداری منطقه 2 طی نامه شماره 34919 موزخ 3 مرداد ماه سال جاری اعتبار وکالت‌نامه مزبور را استعلام می‌کند که در پاسخ به آن طی نامه شماره 42214 موزخ 23 مرداد 97 انقضای وکالت نامه مزبور به علت فوت موکل اعلام می‌شود.

همچنین معاونت شهرسازی این منطقه طی نامه شماره 45895 مورخ اول شهریور 97 به شهردار ناحیه 9 اعلام می‌کند نظر به این‌که ذینفعان ملک تاکنون نسبت به اخذ اجازه‌نامه نسبت به بهره‌برداری از طبقه همکف اقدام نکرده‌اند هرگونه بهره‌برداری از طبقه همکف بدون مجوز اعلام شده و ناحیه مربوطه نیز صرفا نسبت به صدور اخطار اقدام می‌کند.

گفتنی است پیگیری جزئیات این پرونده در سایر بخش‌های ذیربط شهرداری تهران در دست بررسی است.

کد خبر 415403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار