همشهری آنلاین: رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی، شعار «ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت» را شعار مقدس و فوق‌العاده اخلاقی خواند.

حمید روحانی

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام حمید روحانی در نشست خبری با رسانه‌ها درباره مسائل سیاسی روز و تجمع اخیر طلاب در قم با بیان اینکه استکبار جهانی از مرجعیت زخم‌های بسیاری خورده است، گفت: تلاش انگلیس و آمریکا این است که آینده تشیع و مرجعیت را به عهده بگیرد و آنان اگر بتوانند چند نفر آدم‌های دنیا طلب و خود‌خواه را در حوزه‌ها پیدا کنند آینده تشیع را به تاریکی می‌کشانند.

وی افزود: دیدید که چگونه تجمع ۲۵ مرداد طلاب، خواب کسانی که به دنبال سازش با آمریکا هستند و سردمداران برجام‌اند را آشفته کرد. جز این بود که عده‌ای از طلاب مظلوم به میدان آمدند تا به دولت بگویند که به کمک مردم بشتابید؟

روحانی ادامه داد: واقعیت این است که استکبار جهانی و در راس آن آمریکا از فیضیه انقلابی وحشت دارد. آمریکا از فیضیه ناآرام که موج‌هایی را برانگیزد، وحشت دارد. آمریکا فیضیه‌ای می‌خواهد که خاموش باشد و طلابی که تحت کنترل باشند.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی با اشاره به شعار حاشیه ساز تجمع طلاب در قم، گفت: ارزنده‌ترین شعار این تجمع اما شعار "ای آنکه مذاکره شعارت، استخر فرح در انتظارت" بود که به کسانی که در قدرت هستند و در برج عاج نشسته‌اند و قدرت مستشان کرده است، نهیب زد و هشداری بسیار اخلاقی و عظیم داد که حواستان باشد که شما نیز روزی از دنیا می‌روید. شما از مرحوم هاشمی رفسنجانی بالاتر نیستید که با آن دبدبه و کبکبه، عزرائیل جانش را در استخر گرفت. پس به خود آیید و حواستان باشد که همیشه در این جایگاه قرار ندارید.

روحانی ادامه داد: این یک شعار مقدس و فوق‌العاده اخلاقی بود اما دیدیم که چگونه عده‌ای که زبانشان در دهان آمریکاست چنین شعاری را اینگونه تفسیر کردند که پس هاشمی رفسنجانی را کشته‌اند.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی در پاسخ به این پرسش که چرا آیت الله مکارم شیرازی نقد رحیم پور ازغدی به حوزه را نپذیرفت و دربرابر تجمع طلاب واکنش منفی نشان داد، گفت: نظر بزرگان و مراجع تقلید به شکلی است که باید با آنان مستقیما گفت‌وگو کرد تا دید که به چه دلیلی و با رعایت چه مصلحتی این سخنان را بیان کرده‌اند، اما باید گفت که در نهایت بنا به سنت امام راحل از بزرگان انتظار می‌رود که به جوانان حاضر در حوزه‌های علمیه بهای بیشتری بدهند.

وی با یادآوری هشدار امام خمینی درباره خطر متحجرین برای انقلاب، اظهار کرد: اینکه امام درباره این عناصر هشدار می‌دهند باید دید این مارهای خوش خط و خال از بین رفته‌اند یا همچنان در حال توطئه و نقشه هستند. مسلما این عناصر به شدت فعال بوده و هستند و برای شناخت این عناصر ابتدا باید به سراغ ویژگی‌های متحجرین برویم.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی با برشمردن ویژگی‌های متحجرین اظهار کرد: نخستین ویژگی این عناصر سکولار بودن آنان و این است که اسلام و حوزه علمیه را به دور از سیاست نگه دارند و به دوران سیاه قبل از انقلاب بر گرداندند. ویژگی دیگرشان این است که اهل اشرافیت هستند و سعی می‌کنند با رفاه طلبی، اسلام و حوزه علمیه را از راهی که طی کرده منحرف کنند و به طور کلی اسلامی ارتجاعی و آمریکایی را حاکم کنند.

وی ادامه داد: سومین ویژگی آنان این است که تلاش می‌کنند آینده حوزه و جهان اسلام را به نحوی در دست بگیرند، چرا که آمریکا از جهان اسلام ضربات جبران ناپذیری خورده، بنابراین به دنبال این هستند که عناصر خودخواه، جاه طلب و رفاه طلب را در حوزه‌ها پرورش دهند و با مرجعیت‌سازی از این عناصر، آینده اسلام را تحت شعاع قرار دهند.

روحانی با اشاره به تجمع طلاب حوزه در قم، اظهار کرد: در قیام مرداد ۹۷ دیدید که چگونه خواب عناصری که به دنبال سازش با آمریکا هستند آشفته شد. چه اتفاقی افتاد که از روزنامه‌های زنجیره ای تا عناصر آمریکا در حوزه و آنهایی که به فکر مرجعیت خود در آینده بودند دچار استیصال شدند و به صحنه آمدند؟

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی افزود: حوزویان تنها به وظیفه اسلامی شان عمل کردند و گفتند که مردم در فشار اقتصادی هستند اما می‌دانید که آمریکا از حوزه و فیضیه انقلابی می‌ترسد. آمریکا از فیضیه ناآرام وحشت دارد و می‌داند اگر فیضیه به وضعیت سابق خود برگردد روز بدبختی او خواهد بود.

وی با بیان اینکه سازشکاران و طرفداران برجام از فیضیه خروشان وحشت دارند، گفت: آمریکا، طلابی را می‌خواهد که برده و گوش به دهان باشند. دشمن خوب در یافته است که نقش جوانان در انقلاب چقدر مهم است. آنچه در قیام مرداد ۹۷ فیضیه دیده شد نیز خیزش جوانان بود که به وحشت آمریکا انجامید چرا که می‌دانند اگر جوانان حوزه و دیگر جوانان از فیضیه شروع به خیزش علیه آمریکا کنند، کار آنها تمام است.

روحانی با بیان اینکه دستگاه تبلیغاتی دولت تلاش کرد که با دروغ و ایجاد توطئه، جوی را علیه حوزه ایجاد کند که بگویند عده می‌خواهند رئیس جمهوری را تهدید به مرگ کنند، گفت: آنان می‌خواستند نهضتی را در این زمینه به راه بیندازند اما از آنجایی که این دولت به دلیل عملکردش هیچ جایگاه و محبوبیت در میان مردم ندارد، نقشه تیم رسانه‌ای دولت نیز به جایی نرسید.

وی افزود: از زمانی که هاشمی رفسنجانی رحلت کرد رسانه‌های خارجی مترصد این بودند بگویند که هاشمی در استخر کشته شده، اما در آن زمان موفق به این کار نشدند ولی حالا مستمسکی پیدا کردند که بگویند با توجه به این شعارها هاشمی در استخر کشته شده و آنهای هم که زبان آمریکا در داخل کشور هستند با جدیت در حال پیگیری این ادعا هستند.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی انقلاب اسلامی در پایان اعلام کرد: ما کانون فساد و لانه‌های فسادی که در حوزه شکل گرفته و قصد مرجع سازی و تخریب حوزه‌ها را دارند، به زودی معرفی خواهیم کرد.

کد خبر 415308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =