همشهری‌آنلاین: معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران از رونمایی داشبورد مدیریتی شهرداری تهران تا پایان شهریورماه خبر داد.

ارزیابی هوشمند عملکرد مدیران و بررسی درصد انطباق اقدام‌هاي انجام‌شده با وظایف شهرداری تهران موجب شد تا شهرداری تهران در یک سال گذشته طرح ایجاد سامانه داشبورد مدیریت شهری را پیگیری کند.

سامانه‌ای که با فاصله گرفتن از سیستم‌های سنتی ارزیابی مدیران، یکی از شاخص‌های ایجاد شهر هوشمند به شمار می‌رود و از سطح بوروکراسی رایج برای سنجش عملکرد مدیران می‌کاهد.

اسفندماه سال گذشته عبدالرحیم کرکه آبادی، مدیر کل وقت دفتر شهردار تهران از برنامه‌ریزی برای ایجاد داشبورد ویژه شهردار تهران خبر داد و حدود 6 ماه پس از آن حجت‌الله ميرزايي، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران زمان رونمایی از این سامانه را تا پایان شهریورماه اعلام كرد.

حجت الله میرزایی با اعلام این خبر با اشاره به جزئیات سامانه داشبورد مدیریتی شهرداری تهران گفت: به طور کلی 100 شاخص برای ارزیابی عملکرد مدیران در قالب داشبورد تعریف شده است که سهم هر یک از معاونت‌ها بین 5 تا 10 شاخص است؛ به این معنی که هر یک از معاونت‌ها بر اساس وظایف ذاتی خود با شاخص های مرتبط و منطبق با استاندارهای جهانی ارزیابی می‌شوند.

او ادامه داد: تمامی شاخص‌های ارزیابی در قالب موضوع‌هاي مالی و اقتصادی، زیست‌پذیری، جایگاه تهران در رتبه‌بندی جهانی، رضایت‌مندی شهروندان، سطح ارائه خدمات شهری و محیط زیستی، اقدام‌هاي فنی و عمرانی، حمل و نقل و ترافیک، شهرسازی، نحوه مدیریت بحران، توسعه منابع انسانی و موضوع‌هاي فرهنگی و اجتماعی تعریف می‌شوند.

میرزایی با بیان این‌که شاخص ها بر اساس استانداردهای جهانی و با پیشنهاد بخش‌های مختلف شهرداری تدوین شده است، اظهار کرد: یکی از اهداف مهم اجرای طرح دسترسی آسان شهردار تهران به آخرین وضعیت شاخص‌های کلیدی مدیریت شهری و حذف سلسله مراتب سازمانی در ارائه گزارش عملکردها است.

معاون شهردار تهران تاكيد كرد: این اقدام در راستای تحقق مدیریت شهری برای توسعه شهر هوشمند انجام شده‌است. براساس زیرساخت‌های این سامانه، بخشی از ارزیابی‌ها به شکل خودارزیابی و بخش دیگر از سوی معاونت‌های تخصصی انجام می‌شود.

کد خبر 414258

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha