شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
۰ نفر

همشهری‌آنلاین: مدیر کل فرودگاه‌های استان اصفهان گفت: خط وین – اصفهان تعطیل شده و ترمینال خارجی فرودگاه اصفهان با وجود هزینه بالای نگهداری هر سال شاهد کاهش پروازهای خارجی است.

حسن امجدی،مديركل فرودگاه‌هاي استان اصفهان در دومین جلسه هیات رئیسه کمیسیون گردشگری اتاق،با اشاره به تعطیل شدن خط وین - اصفهان، گفت: به دلیل عدم همکاری آژانس‌ها و سایر بخش‌های گردشگری این خط هوایی که قرار بود نقش مهمی در جذب گردشگران اروپایی داشته باشد به دلیل خالی بودن پروازها تعطیل شد.

حسن امجدي با بیان این‌که صنعت گردشگری استان اصفهان درگير انسجام معکوس است، اظهار کرد: متاسفانه هر کسی یک بخش از گردشگری را بدون هماهنگی با سایر بخش ها دنبال می‌کند و در بسیاری از اوقات بخش‌ها بر خلاف جهت یکدیگر حرکت می‌کنند.

به گزارش ایسنا، امجدي فرودگاه را دروازه طلایی ورود هر شهر برشمرد و افزود: فرودگاه از نظر مسئولیت شهر و استان و بخش خصوصی به عنوان دروازه اصلی ورودی گردشگران خارجی شناخته نمی شود و هیچ حمایتی از آن نمی‌شود.

مدیر کل فرودگاه‌های استان اصفهان افزود: ترمینال خارجی فرودگاه اصفهان با وجود هزینه بالای نگهداری هر سال شاهد کاهش پروازهای خارجی است.

او تاکید کرد: وظیفه هر سازمان در سند گردشگری اصفهان باید مشخص شود تا توان و نیروی هر بخش در یک هدف متمرکز شود و همدیگر را دفع نکنند.

امجدی خاطرنشان کرد: سازهای صنعت گردشگری اصفهان ناهمگون نواخته می شود و در قالب یک ارکستر منظم و منسجم نواخته نمی‌شود.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه استان اصفهان در این جلسه خواستار تمرکز گردشگری سلامت استان بر افغانستان، عراق و کشورهای حاشیه خلیح فارس شد و گفت: این دفتر آماده رایزنی برای ارتباط با نمایندگی‌های ایران در این کشورهاست.

علیرضا سالاریان خواستار تولید محتوا از خدمات گردشگری سلامت به زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی و عربی شد و گفت: برای جذب گردشگران باید به زبان آنان خدمات را معرفی کرد.

محمدرضا رجالي،رئیس کمیسیون گردشگری و برندشهری اتاق بازرگانی اصفهان گفت: در صنعت گردشگری اغلب همایش و نشست‌ها به بیان مسایل و مشکلات پرداخته می شود و راهکارهای اجرایی و زمان بندی شده اعلام نمی‌شود.

محمدرضا رجالی تصریح کرد: هم افزایی در صنعت گردشگری و حرکت حول یک محور مهم‌ترین مساله این صنعت در استان اصفهان است.

او برگزاری دوره‌های آموزشی برای ذینفعان گردشگری را یکی از رویکردهای کمیسیون اتاق بازرگانی اصفهان برشمرد و گفت: آموزش یکی از رکن‌های مهم صنعت گردشگری است تا نحوه برخورد با گردشگران از فرودگاه تا هتل، مراکز توریستی و رستوران‌ها به صورت صحیحی انجام شود.

کد خبر 413942

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار ثبت نام و قیمت خودرو

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha