همشهری آنلاین: تحت فشار قدرت گرفتن قیمت دلار که به بالاترین سطح ۱۳ ماهه خود رسیده است، طلا به پایین‌ترین قیمت خود از ژانویه ۲۰۱۷ تاکنون سقوط کرد.

مهر به نقل از رویترز نوشت: صبح چهارشنبه بيست و چهارم مردادماه، تحت فشار قدرت گرفتن قیمت دلار که به بالاترین سطح ۱۳ ماهه خود رسیده است، طلا به پایین‌ترین قیمت خود از ژانویه ۲۰۱۷ تا کنون سقوط کرد.

قیمت فروش فوری طلا (اسپات گلد)، با بیش از ۰.۱ درصد کاهش به ۱۱۹۰.۷۷ دلار برای هر اونس رسید که پایین‌ترین قیمت آن، از ژانویه ۲۰۱۷ تاکنون است. قیمت طلا در لحظه نگارش این گزارش اندکی بهبود یافت و به ۱۱۹۲.۱۱ دلار برای هر اونس رسید.

قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم ۰.۱ درصد افت کرد و به ۱۱۹۹.۱ دلار برای هر اونس رسید.

روز سه‌شنبه شرکت معدن‌کاری طلای گلدفیلز آفریقای جنوبی اعلام کرد که در نظر دارد هزینه‌ها را کاهش دهد و ۱۱۰۰ شغل را در معدن‌سوز دیپ خود که به مشکل خورده است، تعدیل کند. پس از این بیانیه، سهام این شرکت، ۱۲ درصد سقوط کرد.

اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری جهان با پشتوانه طلا، اعلام کرد که دارایی‌های طلای آن تنها در روز سه‌شنبه ۱.۰۱ درصد سقوط کرده است و از ۷۸۴.۶۰ تن در روز دوشنبه، به ۷۷۶.۶۵ تن در روز سه‌شنبه، افت کرده است.

کد خبر 413737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی