همشهری آنلاین: مدیرکل استاندارد تهران اعلام کرد: فرآورده‌های گوشتی برند دهکده پروتئین غیراستاندارد است.

به گزارش ایسنا، محمود رضا طاهري از مردم خواست كه محصولات تولید شده با این نام و نشان را خریداری نکنند.

وي افزود: اين محصول، هیچ گونه مجوزی دال بر تولید از سوی استاندارد اخذ نکرده است. این واحد حق تولید ندارد . پس از مراجعه بازرسان اداره کل استاندارد استان تهران متوجه شدیم که به تولید مشغول بوده بنابراین دستور توقیف آن صادر شد و به مراجع قضایی نیز اعلام جرم می‌شود.

طاهري ادامه داد: این مجموعه حق هیچ گونه اطلاع‌رسانی و تبلیغات ندارد و سلامت مردم موضوعی نیست که به راحتی از آن بگذریم.علاوه بر این محصولات سوسیس و کالباس مورد استفاده بیشتر اقشار آسیب‌پذیر جامعه و نیز کودکان است به همین دلیل با تولید محصولات غیراستاندارد در این حوزه به طور غیرجدی برخورد می‌شود.

مدیرکل استاندارد استان تهران در پاسخ به اینکه اگر محصولات این مجموعه در واحدهای فروش توزیع شده باشد، چه شرایطی برای جمع‌آوری آن در نظر گرفته شده است، گفت: متاسفانه امکان جمع‌آوری توسط ما وجود ندارد چرا که شماره استاندارد وجود نداشته و تنها از مردم درخواست می‌کنیم که به هیچ وجه محصولات این مجموعه را خریداری نکنند و تولید و عرضه توسط این واحد تولیدی خلاف مقررات است و به دستگاه‌های مربوطه نیز اعلام شده است.

طاهری با تاکید بر اینکه همواره تخلف وجود دارد اما باید به گونه‌ای عمل کنیم که در مسیر کشورهای توسعه یافته گام برداریم اظهار کرد: به طور حتم باید فرهنگ سازی جامعه را بالا ببریم تا محصولی که توسط یک سازمان مجاز تایید شده نیست را خریداری نکنند.

وی ادامه داد: چگونه باید بارها و بارها تاکید کنیم که محصولاتی که روی آنها علامت استاندارد وجود ندارد، خریداری نکنیم. خوشبختانه در این راستا گام‌های مطلوبی برداشته شده و مردم باید بیش از پیش به سلامت خود توجه کنند.

مدیرکل استاندارد تهران در مورد جعل نشان استاندارد توسط برخی واحدها و افراد تصریح کرد: بیشترین مورد یافت شده در این رابطه مربوط به کمپوت‌ها و کنسروهاست که به صورت زیرزمینی وارد بازار شده است.

طاهری همچنین در خصوص آب‌های بسته بندی عرضه شده غیراستاندارد به بازار نیز خاطرنشان کرد: هر آب بسته بندی شده که دارای علامت استاندارد است، مورد تایید سازمان استاندارد بوده ودر مورد آن کنترل‌های لازم صورت گرفته است.

کد خبر 413016

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار