همشهری آنلانی: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت‌: از ۱۴ مرداد دمای هوا در سواحل درای خزر کاهش می‌یابد

کوهستان

همچنین احتمال وقوع سیلاب در کوهستان‌های استان‌های آذربایجان‌ شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل وجود دارد.

احد وظیفه در گفت‌وگو ایسنا، اظهار کرد: امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ مرداد ماه) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود که در مناطق کوهستانی باعث وقوع سیلاب خواهد شد.

وی ادامه‌ داد: از فردا (۱۴ مرداد ماه) با تغییر جهت وزش باد و تقویت جریان‌های شمالی روی دریای خزر، کاهش نسبی دما در سواحل پیش‌بینی می‌شود، همچنین دریای خزر مواج خواهد شد.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی سه روز آینده در استان‌های اردیبل، گیلان ، مازندران، گلستان، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی واقع در شمال تهران و سمنان و ازفردا (۱۴ مردادماه) به‌تدریج در خراسان شمالی رگبار ، رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.

وظیفه تاکید کرد: بعد از ظهر امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ مرداد ماه) در ارتفاعات سیستان‌و بلوچستان و جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی در استان فارس افزایش ابر، وقوع رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: طی سه روز آینده برای نوار شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک به خصوص در منطقه زابل باعث کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.

کد خبر 412657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار