همشهری آنلانی: مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت‌: از ۱۴ مرداد دمای هوا در سواحل درای خزر کاهش می‌یابد

کوهستان

همچنین احتمال وقوع سیلاب در کوهستان‌های استان‌های آذربایجان‌ شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل وجود دارد.

احد وظیفه در گفت‌وگو ایسنا، اظهار کرد: امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ مرداد ماه) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود که در مناطق کوهستانی باعث وقوع سیلاب خواهد شد.

وی ادامه‌ داد: از فردا (۱۴ مرداد ماه) با تغییر جهت وزش باد و تقویت جریان‌های شمالی روی دریای خزر، کاهش نسبی دما در سواحل پیش‌بینی می‌شود، همچنین دریای خزر مواج خواهد شد.

به گفته مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، طی سه روز آینده در استان‌های اردیبل، گیلان ، مازندران، گلستان، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی واقع در شمال تهران و سمنان و ازفردا (۱۴ مردادماه) به‌تدریج در خراسان شمالی رگبار ، رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.

وظیفه تاکید کرد: بعد از ظهر امروز و فردا (۱۳ و ۱۴ مرداد ماه) در ارتفاعات سیستان‌و بلوچستان و جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان در ارتفاعات زاگرس مرکزی و جنوبی در استان فارس افزایش ابر، وقوع رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: طی سه روز آینده برای نوار شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک به خصوص در منطقه زابل باعث کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.

کد خبر 412657

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha