همشهری آنلاین: وزیر صنعت، معدن و تجارت فهرست کالاهای مشمول طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفا را اعلام و در نامه‌ای به رئیسان دو سازمان نظارتی ابلاغ کرد.

محمد شریعتمداری

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی این وزارتخانه، محمد شریعتمداری در نامه‌ای به رئیسان سازمان‌ تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان فهرست کالاهای مشمول طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفا را برای انجام اقدامات لازم ابلاغ کرد.
وی در نامه خود آورده است: در اجرای مصوبه های ستاد اقتصادی دولت برای کنترل بازار و جلوگیری از نوسان قیمت‌ها و پیشگیری از کمبودهای احتمالی ناشی از عرضه نکردن کالاهای مشمول طرح تشدید مبارزه با احتکار و اختفا، کالاهای هدف طرح به این شرح برای اقدام لازم ابلاغ شده است.

ـ غلات (گندم خوراکی، گندم دامی، جو و برنج سفید)
ـ کالاهای اساسی (روغن نباتی ساخته شده، روغن خام، شکر خام، شکر سفید، کره)
ـ مواد پروتئینی (گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم‌مرغ و شیر خشک صنعتی)
ـ نهاده‌ها (جوجه یکروزه، تخم مرغ نطفه‌دار، ذرت دامی، کنجاله سویا، سبوس گندم و دانه‌های روغنی شامل سویا، آفتابگردان، کلزا و کانولا)
ـ مواد اولیه تولید
ـ حبوبات
ـ لوازم خانگی (یخچال، یخچال فریزر، ماشین‌‌لباسشویی و تلویزیون تولید داخلی)
ـ لوازم یدکی و لاستیک سبک و سنگین
ـ کاغذ چاپ، تحریر و روزنامه
ـ انواع پودر شوینده
ـ مصالح ساختمانی (محصولات فلزی پرمصرف و سیمان)

وزیر صنعت، معدن و تجارت تیرماه امسال در حکمی اعضای ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفای همه کالاهای وارداتی یا تولید شده با مواد اولیه وارداتی با نرخ رسمی را منصوب کرد.

حسن یونس سینکی(رئیس) معاونت اقتصادی بازرگانی، سیدمحمود نوابی رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و جمال انصاری رئیس سازمان تعزیرات، اعضای این ستاد هستند.

برپایه این حکم، اعضای ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفای همه کالاهای وارداتی و یا تولید شده با مواد اولیه وارداتی با نرخ رسمی معین شده اند تا با استفاده از ظرفیت‌های سازمان حمایت و سازمان تعزیرات و سازمان‌های دولتی استانی و بکارگیری از توان مردمی و در رأس آنها انجمن‌ها و اتحادیه‌های تولیدکنندگان و بازرگانان همراه و متدین که منافع خود را در آرامش و رضایت عموم ملت ایران جست‌وجو می کنند.

کد خبر 412004

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار