همشهری آنلاین: محققان با کمک اطلاعاتی که طی ٢٠ سال جمع آوری شده است، قابلیت شنیدن صدای خورشید را فراهم کرده‌اند. آنها اطلاعات مربوط به فعالیت‌ها و ارتعاشات خورشید را به یک قطعه موسیقی تبدیل کردند.

تبدیل صدای خورشید به موسیقی

به گزارش مهر به نقل از اسپیس، محققان با استفاده از اطلاعاتی که سازمان فضایی اروپا و رصدخانه خورشیدی و هلیوسفریک ناسا(SOHO) طی ٢٠ سال جمع آوری کرده اند قابلیت شنیدن صدای فعالیت‌های خورشید را فراهم کرده اند.

در حقیقت دانشمندان با کمک اطلاعات مربوط به حرکت‌های دینامیک اتمسفر خورشید شنیدن صدای فوران‌ها و امواج این ستاره را ممکن کرده اند.

به نظر می‌رسد خورشید ضربانی کم و متداوم داشته باشد. شنیدن صدای خورشید به محققان کمک می‌کند نه تنها این ستاره بلکه ستاره‌های دیگر جهان را مطالعه و بررسی کنند.

الکس یانگ نایب مدیر بخش علوم در رصدخانه SOHO ناسا در این باره می‌گوید: امواجی درون خورشید حرکت می‌کنند و بالا و پایین می‌روند. اگر چشمان انسان به اندازه کافی حساس بودند، این امواج قابل مشاهده می‌شدند.

اندازه‌گیری ارتعاشات خورشید در رصدخانه خورشید (می‌توان ارتعاشات را به صوت ترجمه کرد)، رویدادهای داخل خورشید را نشان می‌دهد و به دانشمندان کمک می‌کند همه چیز از شعله‌های این ستاره گرفته تا بقیه موارد را بررسی کنند.

به هر حال Stanford Exprimental Physics Lab اطلاعات SOHO را به یک قطعه موسیقی تبدیل کرد. آنها به وسیله ارتعاشات طبیعی خورشید که ضرب ستاره را نیز شامل می‌شود این قطعه را ساخته اند.

کد خبر 411914

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار فناوری‌

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha