مجموع نظرات: ۰
جمعه ۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت:۴۵۰ هکتار درختکاری در مسیر فرودگاه امام(ره) در راستای کمربند سبز تهران انجام شده که می‌تواند زمینه کاهش بوی نامطبوع این محدوده را فراهم کند.

تابلو فرودگاه امام

به گزارش مهر، مسافراني که از فرودگاه امام (ره) وارد کشور می‌شوند و مسافراني از جنوب کشور به تهران می‌آیند در آستانه ورود به این کلان شهر با بوی آزاردهنده ای مواجه می‌شوند که تاثیر ناخوشایندی بر میهمانان پایتخت می‌گذارد که البته براساس اعلام محیط زیست ۲۸ منشا دارد که تاکنون مشکل چهار منشا در بخش دامداری و صنعتی رفع شده و سایر بخش‌ها نیز با اعتبار در نظر گرفته شده ساماندهی می شوند. در این میان مدیریت شهری تهران برای کاهش این بوی نامطبوع مبادرت به کاشت درخت در مسیر ۳۰ کیلومتری فرودگاه امام خمینی (ره) به سمت تهران کرده است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران در این ارتباط با اعلام اینکه ۴۵۰ هکتار درختکاری در این مسیر در راستای کمربند سبز تهران انجام شده که می‌تواند زمینه کاهش بوی نامطبوع را فراهم کند، گفت: ادعای برخی درباره اینکه مجتمع دفن و پردازش زباله آرادکوه عامل انتشار بوی ناخوشایند اطراف فرودگاه امام خمینی (ره) است، درست نیست.

مجتبی یزدانی در توضیح بیشتر تصریح کرد: مجتمع آرادکوه ۱۱ کیلومتر از جاده فرودگاه فاصله دارد در حالی که در فاصله ۵۰۰ متری فرودگاه، نیزارهایی وجود دارد که فاضلاب به آنها نفوذ کرده و بوی نامطبوعی ایجاد کرده است.

وی افزود: سهم منابع انتشار دهنده بوی ناخوشایند اطراف فرودگاه باید در یک تحقیق علمی و مستند مشخص شود تا بتوان منابع انتشاردهنده را برای همیشه از بین برد.

براساس این گزارش به نظر می‌رسد مراکز ضایعات سوزی، دامداری‌ها مرغداری‌ها، کشتارگاه‌های دام و طیور، فاضلاب‌های واحدهای تولیدی و صنعتی این محدوده از جمله ۲۸ منشایی است که براساس اعلام محیط زیست ایجاد بوی نامطبوع مسیر فرودگاه را باعث شده است که البته تاکنون مشکل چهار منشا در بخش دامداری و صنعتی رفع شده و سایر بخش‌ها نیز با اعتبار در نظر گرفته شده ساماندهی می شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران نیز با اشاره به اعتبار ٧٠ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده برای رفع بوی نامطبوع فرودگاه امام خمینی(ره) گفته است همه دستگاه‌های متولی باید در اجرای تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص بسیج شوند.

کد خبر 411898

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار