همشهری آنلاین: وزیر اطلاعات تاکید کرد: باید تریبون داران و رسانه‌ها به گونه ای عمل کنند که مروج امید و دلگرمی در جامعه باشند و از ایجاد ناامید و بی‌اعتمادی در جامعه پرهیز کنند.

سید محمود علوی وزیر اطلاعات

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی  در آیین شورای اداری استان همدان با تاکید بر شکرگذاری خدمت به مردم، بیان کرد: امروز وزارت اطلاعات برای مردم امنیت آور و برای دشمنان رعب آور است.

وی با تبریک ایام مبارک دهه کرامت به ویژه ولادت ثامن الحجج (ع) و تسلیت شهادت پاسداران مرزبان، تصریح کرد: خون این عزیزان مایه تداوم انقلاب و ارزش‌های آن خواهد بود.

وزیر اطلاعات با تاکید بر رعایت حق الناس گفت: اگر کرامت انسان‌ها سلب شود زمینه شرارت در رفتار آنها فراهم می‌شود و اگر بدنبال امنیت پایدار هستیم باید به سراغ امنیت درون زا برویم که جز با بها دادن به مردم به دست نمی‌آید.

حجت الاسلام و المسلمین علوی همدان را سرزمین نخبگان و راست قامتان خون و شرف در دوران دفاع مقدس دانست و به مسئولیت‌ها به عنوان امانت‌های الهی اشاره کرد.

وی افزود: هرآنچه در زمین است از مقدسات و کعبه گرفته تا پیامبر (ص) و قرآن کریم و امام و رهبر، برای مردم است تا موجب هدایت بشر شوند و یکی از افتخارات دین مبین اسلام این است که در فرهنگ اسلام حکومت بر مردم نیست بلکه برای مردم است.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه شکر نعمت مسئولیت، در رفع گرفتاری‌های مردم است و باید با پرهیز از بداخلاقی با مردم، درب ادارات را برای حل مشکلات مردم باز نگهداریم و خود را از آنان بالاتر ندانیم، گفت: اکنون عمده مدیران و مسئولان خود را خادم بی‌منت برای مردم می‌دانند و این مسئله بسیار ارزشمند است.

حجت الاسلام و المسلمین علوی با بیان اینکه بیشتر مدیران نظام سالم هستند و نباید طوری ترسیم شود که عمده مدیران ناسالم هستند و فقط تعدادی سالم هستند، گفت: به گفته رهبر معظم انقلاب نباید دولت طوری ترسیم شود که ناکارآمد است.

وی افزود: اگر طوری ترسیم شود که مدیران همه فاسد و دروغگو هستند و بین مسئولان نزاع وجود دارد و دنیا هم با ما دشمن هستند، مردم چه تصوری خواهند داشت و به چه چیزی امید داشته باشند؟

وزیر اطلاعات از کسانی که در حوزه افکار عمومی تاثیرگذار هستند خواست که به گونه‌ای عمل کنند که مردم امید داشته باشند و در بیان مشکلات به گونه‌ای عمل نکنند که مردم ناامید و بی‌اعتماد شوند.

حجت الاسلام و المسلمین علوی در بخش دیگری از سخنانش از تلاش‌های بی‌وقفه مدیرکل سابق اداره اطلاعات استان همدان و دستاوردها و موفقیت‌هایی که با همکاری جمعی دستگاه‌ها به دست آمده است، قدردانی کرد و مدیرکل جدید را معرفی و منصوب کرد.

کد خبر 411534

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =